meble na książki

Regał czy biblioteczka? 12 pomysłów na meble na książki

Urządzamy dom

Księgozbiór. Najczęściej kojarzy się z bałaganem i kurzem. A przecież zakątki z książkami mogą wyglądać bardzo dekoracyjnie.

reklama
regał na książki skandynawski
Przytulne kącik na książki utrzymane w stylu skandynawskim, zdjęcie: Jola Skóra, styl.: Agnieszka Turosieńska/ JAM Kolektyw

Praktyczne i dekoracyjne miejsce na książki 

Biblioteka świetnie pasuje pod skosami albo w obwiedzionych cegłami wnękach. Te najczęściej czytane tomy lepiej mieć pod ręką, włożone na przykład w… zagłówek krzesła albo tworzące stosiki na stopniach schodów.

Przy okazji zobacz, jak łatwo je teraz utrzymać w porządku. Najniżej układamy albumy, wyżej – powieści, a prawie na piętrze – biografie.

Mebel na książki dla czytających w łóżku

Możemy też poukładać książki alfabetycznie – chociaż to pomysł ryzykowny, bo poważna literatura niechybnie przemiesza się z powieścidłami. Jeśli lubisz czytanie w łóżku, na pewno spodoba ci się łóżko 4 YOU od marki VOX – z takim meblem, nie musisz w ogóle wstawać, żeby sięgnąć po swoje ulubione tytuły. 

Łóżko z baldachimem 4 YOU, vox.pl
Łóżko z baldachimem 4 YOU, vox.pl
Regał na książki ukryty w ścianie, zdjęcie: Marcin Grabowiecki, styl. Karolina Mears
Regał na książki ukryty w ścianie, zdjęcie: Marcin Grabowiecki, styl. Karolina Mears
regał na książki kucharskie w kuchni
Regał na książki kucharskie w kuchni, ZDJĘCIE: RADOSŁAW WOJNAR, STYLIZACJA: DOROTA KARPIŃSKA

Drabinka na książki, regał... pomysłów jest wiele

A co sądzisz o zwariowanych pomysłach? Czy tomy uwięzione w imadle to wskazówka dla dzieci o zakazanych pozycjach? Ciekawie wyglądają jednakowo oprawione książki ułożone na skos i ozdobione bukiecikami. Zamiast kwiatów możesz położyć szyszki, kamyki. To jednak dekoracje domu dla tych, którzy regularnie sprzątają... albo dla tych, który, nie przeszkadza odrobina kurzu.

Witryna na książki w kuchni

Fani gotowania z pewnością mają swoje ulubione książki kucharskie, w których trzymają sekretne przepisy mam i babć. Po co szukać ich na dalekim regale książkami? Mebel na książki kucharksie przenieś tam, gdzie ich miejsce – do kuchni!
Więcej inspiracji znajdziesz w galerii.
Tekst: Beata Woźniak  Zdjęcia: vox.pl, archiwum wydawnictwa: Michał Grabowiecki, Michał Mrowiec, Jolanta Skóra, Rafał Lipski, Radosław Wojnar, Shutterstock, materiały prasowe 

Zobacz także: Jak dobrze wybrać lampę nad stół do sypialni i salonu?

Zobacz również