meble na książki

Regał czy biblioteczka? Meble na książki zmień w prawdziwie dekoracje domu

Urządzamy dom

Księgozbiór. Najczęściej kojarzy się z bałaganem i kurzem. A przecież zakątki z książkami mogą wyglądać bardzo dekoracyjnie.

regał na książki skandynawski
Przytulne kącik na książki utrzymane w stylu skandynawskim, zdjęcie: Jola Skóra, styl.: Agnieszka Turosieńska/ JAM Kolektyw

Praktyczne i dekoracyjne miejsce na książki 

Biblioteka świetnie pasuje pod skosami albo w obwiedzionych cegłami wnękach. Te najczęściej czytane tomy lepiej mieć pod ręką, włożone na przykład w… zagłówek krzesła albo tworzące stosiki na stopniach schodów.

Przy okazji zobacz, jak łatwo je teraz utrzymać w porządku. Najniżej układamy albumy, wyżej – powieści, a prawie na piętrze – biografie.

Możemy też poukładać je alfabetycznie – chociaż to pomysł ryzykowny, bo poważna literatura niechybnie przemiesza się z powieścidłami. Równie wygodne są półki zrobione w ramie łóżka. Sięgasz i już masz co czytać przed snem. 

Drabinka na książki, regał... pomysłów jest wiele

A co sądzisz o zwariowanych pomysłach? Czy tomy uwięzione w imadle to wskazówka dla dzieci o zakazanych pozycjach? Ciekawie wyglądają jednakowo oprawione książki ułożone na skos i ozdobione bukiecikami. Zamiast kwiatów możesz położyć szyszki, kamyki. Co jeszcze podpowiada ci wyobraźnia? 

Lubisz czytanie w łóżku? Na pewno spodoba ci się łóżko 4 YOU od marki VOX – z takim meblem, nie musisz w ogóle wstawać, żeby sięgnąć po swoje ulubione tytuły. 

Fani gotowania z pewnością mają swoje ulubione książki kucharskie, w których trzymają sekretne przepisy mam i babć. Po co szukać ich na dalekim regale książkami? Mebel na książki przenieś do kuchni!

Więcej inspiracji znajdziesz w galerii.

Tekst: Beata Woźniak  
Zdjęcia: vox.pl, archiwum wydawnictwa: Michał Grabowiecki, Michał Mrowiec, Jolanta Skóra, Rafał Lipski, Radosław Wojnar, Shutterstock, materiały prasowe 

Zobacz również