lampy wiszace do salonu

Lampy wiszące do salonu – jak wybrać idealną?

Urządzamy dom

Modny salon wymaga odpowiedniego dobrania wszystkich elementów wystroju pod względem wizualnym i funkcjonalnym. Kluczem do sukcesu wielu aranżacji bywa niejednokrotnie właściwie dopasowana lampa wisząca, umieszczana w centrum wnętrza.

reklama

Jaki produkt oświetleniowy wybrać? Czym się kierować podczas poszukiwań? Do czego wykorzystać lampę wiszącą? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.

Lampy wiszące - do czego się ich używa?

Oświetlenie w salonie najczęściej składa się z przynajmniej kilku produktów oświetleniowych, o mocno zróżnicowanej wielkości i kształcie. Każda z lamp bywa bowiem używana do innych celów. Pokój dzienny to przecież przestrzeń, w której spędza się czas na rodzinnej rekreacji i wypoczynku, zabawach z dziećmi, pracy. Stanowi też miejsce, gdzie przyjmuje się gości. Z tych względów wymaga odpowiedniego, urozmaiconego oświetlenia.

Do czego w takim systemie przydają się lampy wiszące? Najczęściej takie produkty wykorzystuje się jako oświetlenie główne lub strefowe. Dzięki niemu da się bezpiecznie przemieszczać we wnętrzu i wykonywać proste czynności, które nie wymagają mocnego strumienia światła.

Zdarza się jednak, że niektóre produkty mogą okazać się przydatne jako oświetlenie zadaniowe, doświetlające kluczowe przestrzenie we wnętrzu. Stosuje się je także jako oświetlenie dekoracyjne - ze względu na ciekawą wizualnie formę lub możliwość oświetlania wybranych detali wnętrza. Szeroki wybór lamp wiszących, nadających się do rozmaitych celów, oferuje choćby sklep z lampami LightPlus.

Nowoczesne lampy wiszące do salonu - gdzie je umieścić?

Gdzie najczęściej trafiają lampy wiszące w pokojach dziennych? Wszystko zależy od ich wielkości i formy. Duże, okazałe konstrukcje chętnie zawiesza się w centralnej części pomieszczenia bądź bezpośrednio nad zestawem mebli wypoczynkowych, by doświetlić miejsce do wypoczynku i zbudować w nim nastrojowy klimat. Mniejsze oprawy przydają się jako wygodne oświetlenie w niewielkich salonach. Da się też przy ich pomocy rozjaśnić kącik telewizyjny, by zwiększyć komfort wypoczynku oraz zadbać o wzrok domowników podczas każdego z wieczornych seansów filmowych.

Oprawy wiszące niejednokrotnie służą też do oświetlania wyspy kuchennej lub stołu w salonach połączonych z aneksem kuchennym. Wówczas oprawy oświetleniowe zawieszone nad blatami zapewniają bezpieczne warunki do pracy podczas przygotowywania posiłków oraz komfort podczas ich spożywania.

Najpopularniejsze typy oświetlenia dla różnych aranżacji - jakie lampy wybrać?

Jakie lampy wiszące wykorzystać w salonie? Wszystko zależy od wybranej tendencji aranżacyjnej, dominującej w danych wnętrzach.Na co się zdecydować? Minimalistyczne produkty o geometrycznej formie to rozwiązania do pokojów nowoczesnych lub skandynawskich. Bywają to oprawy o metalowej albo drewnianej konstrukcji wyposażone w szklane klosze bądź tekstylne abażury, utrzymane w stonowanej gamie barwnej.

Niezmiernie rozbudowane modele, z wieloma ozdobnikami i połyskującymi kryształkami oraz metalowymi elementami, to z kolei znak rozpoznawczy lamp w duchu glamour. Miłośnicy nurtu industrialnego mogą natomiast wykorzystać oprawy ascetyczne, o skrajnie uproszczonym designie (zwłaszcza osłonach źródeł światła). W efekcie powstają oryginalne konstrukcje (w tym również nowoczesne żyrandole), w których klosze ogranicza się do metalowych siatek, a główną dekoracją stają się ozdobne żarówki LED. Przykładem takiego produktu jest choćby niezmiernie popularna lampa w typie pająka z girlandą przewodów zakończonych pojedynczymi źródłami światła.

Sporo pomysłów na wykorzystanie najmodniejszych opraw oświetleniowych w stylowych wnętrzach pojawia się choćby na stronie: https://www.domkreator.pl.

Jak idealnie doświetlić salon?

Lampy wiszące w salonie to nie tylko praktyczny element wyposażenia wnętrza. To również efektowne dopełnienie modnej aranżacji, budujące klimat i sprawiające, że pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego charakteru. A dobrze urządzony pokój dzienny to przecież tętniące i żywe serce każdego domu lub mieszkania.

Materiał partnera

Zobacz również