co na sciany w kuchni

Kuchnia – ciekawe rozwiązania do wnętrza

Urządzamy dom

Ściany w kuchni powinny być jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne, ponieważ są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia i zachlapania. Warto jednak zainwestować w ciekawe, kuchenne rozwiązania, które pozwolą na personalizację tego wnętrza.

reklama

Obrazy i plakaty do kuchni

Kuchnia nazywana jest sercem domu, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu wiele rodzin spędza wspólnie dużo czasu, gotując, rozmawiając, pijąc poranną kawę i się śmiejąc. Warto zaznaczyć, że obecnie w mieszkaniach i domach często pojawiają się aneksy kuchenne, które polegają na ścisłym połączeniu kuchni z salonem. Konsekwencją takiego rozwiązania jest konieczność zadbania o to, aby całość pomieszczenia była do siebie dopasowana i wyglądała naprawdę atrakcyjnie.

Doskonałym rozwiązaniem jest powieszenie w kuchni obrazów lub plakatów, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się naprawdę atrakcyjnie. Tego typu dekoracje znajdziesz na stronie internetowej firmy Pixers. W ciągu kilku lat plakaty stały się bardzo popularne. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że każdy może sobie na nie pozwolić. Plakaty do kuchni nie są drogie, a dodatkowo do powieszenia ich nie są potrzebne specjalne zdolności techniczne. W sklepach są dostępne zarówno plakaty samoprzylepne, jak i takie w ramkach. Oznacza to, że w niektórych przypadkach nie ma nawet konieczności używania narzędzi.

Można wybrać dowolną grafikę i sprawić, że wnętrze stanie się bardziej przytulne, nowoczesne lub atrakcyjne pod względem wizualnym.

Warto oczywiście wybrać takie plakaty lub obrazy, które są odporne na wilgoć, tłuszcz i zabrudzenia. Obecnie można kupić dekoracje, które czyści się wilgotną ściereczką, łatwo więc usunąć z nich plamy. Dużym powodzeniem cieszą się grafiki z napisami, np. motywacyjnymi lub związanymi z procesem gotowania.

Dobrym przykładem jest plakat „Donut worry, be happy” z narysowanym donutem (pączkiem) lub grafika z napisem „Please bring me coffee”. Tego typu dekoracje świetnie prezentują się w kuchni i dodają jej nieco uroku. 

Spersonalizowana ściana, czyli zdjęcia w kuchni

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do kuchni jest spersonalizowana ściana, na której domownicy wieszają zdjęcia rodzinne, rysunki dzieci, ważne ulotki i informacje na temat całej familii. Wszystko zależy jedynie od kreatywności, ponieważ można zdecydować się na ścianę ze zdjęciami w ramkach albo na specjalną tablicę korkową, na której wisieć będą różne rodzinne informacje. Zdecydowanie sprawdzą się fotografie, na których uwieczniono ważne chwile.

W trakcie porannej kawy lub podczas przygotowywania obiadu wielką przyjemność sprawi rzucenie okiem na uśmiech dziecka na zdjęciu, piękny krajobraz lub fotografię z kilkudniowej wycieczki. Taka spersonalizowana ściana to doskonale rozwiązanie do domu lub mieszkania. 

 

MATERIAŁ PARTNERA: PIXERS.PL

ZDJĘCIA: PEXELS.COM

Zobacz również