przechowywanie w kuchni

Jak utrzymać porządek w kuchni? Sprytne sposoby na przechowywanie i akcesoria pomocne w organizacji

Urządzamy dom

Jak utrzymać porządek w kuchni? Przydadzą się akcesoria do przechowywania pomocne w organizacji. Zobacz, jak ładnie postawić, pomysłowo powiesić i idealnie schować deski, kubki, przyprawy...

reklama

Zdradzamy proste triki i sprytne sposoby na poskromienie bałaganu. Z artykułu dowiesz się, jak co i gdzie trzymać w kuchni. Jakie akcesoria można ładnie postawić na blacie, a jakie dodatki pomysłowo powiesić. Przeczytaj:

 

co trzymać na blacie kuchennym
Kubki postaw jeden na drugim w metalowym stojaku, Home&You, home-you.pl

Porządek w kuchni – organizacja, czyli co i gdzie trzymać w kuchni

Co trzymać na blacie kuchennym?

Na blacie kuchennym, aby uniknąć rozgardiaszu, stawiaj przedmioty w grupach. W prosty sposób zapanujesz nad ulubionymi kubeczkami, jeśli postawisz je jeden na drugim w metalowym stojaku. Noże włóż w dedykowany im drewniany blok. To wygodniejsze rozwiązanie niż chowanie ich do szuflady. Co jeszcze trzymać na blacie kuchennym? Oliwy, dzbanki, misy niech mają swoje miejsce na tacy.

jak utrzymać porządek w kuchni
Drewniana półka kuchenna Floyd, bloomingville.com

Pomysły na porządek w kuchni – co postawić na półkach?

Na otwartych półkach kuchennych ustaw pojemniki do przechowywania żywności, pudełka, kosze, misy oraz ceramiczne dodatki, np. doniczki z ziołami. Kiedy posegregujesz produkty, łatwiej będzie utrzymać porządek w kuchni. A dodatkowo w kolorowych naczyniach wszystko będzie ładniej wyglądało. Na półkach w kuchni możesz powstawiać też książki kulinarne, by zawsze mieć je pod ręką.

Jakie pojemniki do przechowywania w kuchni wybrać? Szklane czy ceramiczne? Czarne, białe, a może kolorowe?

W kuchni w neutralnych kolorach świetnie wyglądają barwne dodatki. Niebieskie, zielone, łososiowe, żółte albo czerwone pojemniki do przechowywania dodadzą wnętrzu charakteru. Do szarej kuchni idealnie pasują drewniane dodatki. Do kolorowej kuchni - modne są dzisiaj szafki w odcieniach zieleni, błękitów czy pastelach - wybierz białe albo naturalne pojemniki i organizery, które uspokoją aranżację.

pomysły na porządek w kuchni
Systemy modułowe do przechowywania Elfa świetnie sprawdzą się w kuchni, elfa.com


Porządek w kuchni – wiszące półki, ociekacze, relingi i haczyki

Najmodniejsze półki do kuchni? Wiszące drewniane albo z drutu w kolorze czarnym lub szarym. Aby utrzymać porządek w kuchni warto zorganizować miejsce nad zlewem, wieszając na ścianie prosty ociekacz. Pomyśl też o kilku haczykach, na których powiesić akcesoria i tekstylia kuchenne. Może spodobają ci się takie w kształcie zwierząt. Nas ujęły rzeźbione głowy koguta, świnki, kota od WildLife Garden – znajdziesz je na stronie sklep.weranda.pl. Sięgając po ścierkę, musisz się uśmiechnąć.

Przygotowywanie posiłków i utrzymanie porządku w kuchni ułatwiają rozwiązania takie, jak relingi na ścianach. Zawieś na nich przybory, z których często korzystasz. W ten sposób uwolnisz blat kuchenny, zyskując więcej miejsca do pracy. Relingi kuchenne mogą być dodatkowo wyposażone w wiszące pojemniki oraz organizery.

Przeczytaj też: Jaki zlewozmywak wybrać: ceramiczny, granitowy czy ze stali szlachetnej?

jak utrzymać porządek w kuchni
Pomocnik bambusowy Sole, Blooomingville, decosklad.pl

Organizacja kuchni – co schować do szafek i szuflad w kuchni?

Niektóre rzeczy w kuchni powinny być pod ręką, jednak niekoniecznie na widoku, dlatego wato znaleźć sprytne sposoby na ich przechowywanie. Na przykład deskę do krojenia możesz ukryć na wyciąganym blacie szafki kuchennej. Na dodatkowej półce położysz natomiast papier śniadaniowy czy folię. Makaron, przyprawy, kawę przechowuj elegancko – w kolorowych pojemnikach, szklanych słojach z drewnianymi nakrętkami albo w puszkach retro postawionych na otwartych półkach lub schowanych w szafkach.

Akcesoria kuchenne posegreguj i przechowuj w szufladach z przegródkami. Kiedy wszystkie dodatki będą miały swoje dedykowane miejsce, szybko je znajdziesz i z łatwością utrzymasz porządek w holu. Takie małe szczegóły mają ogromne znaczenie!

Przekonaj się też, jak wygodny jest w kuchni dodatkowy pomocnik na kółkach. Przeciągniesz go w dowolne miejsce, tam, gdzie akurat będzie potrzebny.

Zobacz więcej pomysłów na sprytne przechowywanie w kuchni w galerii zdjęć

Tekst: Beata Woźniak 
Zdjęcia: materiały prasowe

Zobacz również