europejskie targi produktów regionalnych

Zapraszamy na Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Regionalne przysmaki

Region to coś więcej niż miejsce na mapie. Tworzą go wyjątkowi ludzie, szczególny charakter otoczenia i niepowtarzalna kultura. Kwintesencją oraz ikoną danego regionu są tradycyjne produkty i sposób ich wytwarzania. W celu wspierania regionalnych fenomenów powstały Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Wydarzenie, które promuje autentyczność i różnorodność, dając możliwość spotkania z żywym dziedzictwem kulturowym zarówno z Polski jak i z Europy. 

reklama

Europejskie Targi Produktów Regionalych: szeroka oferta progamowa

Z każdą kolejną edycją, Targi stają się coraz bardziej rozpoznawalne i znaczące. Zróżnicowana oferta programowa trafia do szerokiego grona odbiorców, zarówno przyjezdnych jak i miejscowych. Pozwala nie tylko ujrzeć oferowane produkty, doświadczyć ich, ale także zrozumieć w jaki sposób powstają. Innymi słowy każdy znajdzie coś dla siebie!

Europejskie Targi Produktów Regionalnych oferują cztery strefy tematyczne, a zatem różnorodne oblicza tradycji.

  • Strefę rolno-spożywczą, w której wystawcy, producenci mają szansę zaprezentować swoje wyjątkowe produkty, nawiązać kontakt z obecnymi i potencjalnymi klientami. 
  • Strefę kosmetyczną, która pozwala uczestnikom na zapoznanie się z oferowanymi przez wystawców kosmetykami o najlepszym składzie. Z roku na rok te ekologiczne i naturalne produkty stają się coraz bardziej popularne podczas Targów.
  • Strefę rękodzieła, pełną autentyczności i oryginalności, która jest okazją dla wystawców, by zaprezentować swoje wyjątkowe prace o walorach artystycznych z motywami charakterystycznymi dla danego kręgu kulturowego. Unikalność rękodzieła przyciąga szczególną uwagę wśród oferty programowej.
  • Strefę gastronomiczną, obfitą w różnorodność, w której wystawcy mogą zaprezentować swoje produkty wytwarzane według tradycyjnych receptur. 
Targi podzielone są na strefy: rolno-spożywczą, kosmetyczną, rękodzieła, gastronomiczną.
Targi podzielone są na strefy: rolno-spożywczą, kosmetyczną, rękodzieła, gastronomiczną.
Co roku na scenie plenerowej podziwiać można występy zespołów regionalnych i gwiazdy muzyki popularnej.
Co roku na scenie plenerowej podziwiać można występy zespołów regionalnych i gwiazdy muzyki popularnej.

Europejskie Targi Produktów Regionalych: niepowtarzalna atmosfera

Na Europejskich Targach Produktów Regionalnych spotkać można wybitnych gości: Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników, rekomendowanych kucharzy karczm podhalańskich, a także przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast i powiatów. Wyjątkowi goście chętnie prezentują swoje umiejętności, a także dzielą się własnym doświadczeniem, co sprawia, że Targi są miejscem pełnym atrakcji, otwartym na dyskusje i wymianę wiedzy.

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury jako organizator, szczególną uwagę przykłada na promowanie żywności certyfikowanej, która stanowi swoistą ikonę danego regionu. Podczas Targów odbywa się Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich

Oprócz prezentacji potraw, rozmaitych konkursów, a także prelekcji, Targom towarzyszy program artystyczny. Każdego roku na scenie plenerowej podziwiać można występy zespołów regionalnych, a także koncerty gwiazd muzyki popularnej. W efekcie Europejskie Targi Produktów Regionalnych obfitują w radosną atmosferę i niepowtarzalny klimat, a Powiat Tatrzański staje się jednym z najciekawszych miejsc na mapie Europy w okresie letnim. 

Materiał Partnera
Weranda Country jest patronem medialnych Europejskich Targów Produktów Regionalnych