weranda.pl werandaweekend.pl
reklama

Internet satelitarny – eko internet

Globalne ocieplenie i wpływ działalności człowieka na naszą Planetę to bardzo istotny temat, który wciąż powraca. Wiele osób szuka różnego rodzaju możliwości, które pozwolą zmniejszyć ten negatywny wpływ na Ziemię i tym samym dać możliwość swojego udziału w poprawie warunków życia.

Chociaż temat ekologii najczęściej jest kojarzony z segregacją śmieci, kupnem samochodów emitujących mniej dwutlenku węgla i odpowiednim sposobem odżywiania się, to prawdą jest, że ekologiczny tryb życia ma o wiele szerszy wymiar i może mieć swoje zastosowanie w każdej jego dziedzinie, także korzystania z Internetu!

Internet satelitarny to jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska sposobów korzystania z Sieci. Niwelacja obciążenia środowiska naturalnego następuje z kilku powodów. Po pierwsze to połączenie, które jest całkowicie oparte na energii słonecznej. W samej transmisji nie biorą udziału żadne dodatkowe źródła zasilania. Drugim powodem jest brak konieczności budowy i rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej. Internet satelitarny wymaga jedynie instalacji niewielkiego talerza satelitarnego, i modemu. W regionie nie trzeba budować żadnych anten, odbiorników czy innych obiektów, których instalacja wymaga ingerencji w środowisko naturalne, dzięki czemu pozostaje ono nienaruszone.

Tereny wiejskie, parki narodowe i krajobrazowe, lasy i pozostałe tereny zielone to obszary, na których to rozwiązanie jest najbezpieczniejsze dla otoczenia, a na terenach prawnie chronionych – jedyne możliwe do zastosowania.

 

Wybierając Internet satelitarny decydujecie się Państwo na dostęp nie tylko szybki i stabilny technicznie, ale także przyjazny Planecie!  

 

www.hetan.pl

Dla czytelników Weranda Country na hasło: Weranda Country

jeden miesiąc użytkowania - gratis 

reklama