Dmuchawa odkurzacz do liści spalinowa

Jesień w ogrodzie – jakie narzędzia warto mieć?

Porady

Jesień w ogrodzie jest piękna, ale sprzątnie ogrodu bywa kłopotliwe. Jak sobie ułatwić jesienne prace ogrodowe?

reklama

Ogród jest tak samo piękny o każdej porze roku, jednak są momenty, gdy wymaga nieco pracy. Jesień to jedna z tych pór, kiedy konieczne jest poświęceniu mu więcej uwagi, jednak to żaden problem, jeśli pod ręką mamy odpowiednie narzędzia.

Jak najlepiej okiełznać liście?

Trzeci kwartał roku kojarzy się przede wszystkim z barwnymi liśćmi, które co prawda zachwycają kolorami, ale też opadają z drzew i pokrywają ziemię, rabaty, chodniki, podjazdy. Oczywiście można się ich pozbyć, zamiatając je lub grabiąc, jednak jest to dość żmudne i czasochłonne.

Na szczęście powstały takie przyrządy jak dmuchawy do liści, które są niesamowicie przydatne podczas zmagań z oczyszczeniem terenu. Do wyboru są modele akumulatorowe, które charakteryzują się stosunkowo lekką konstrukcją oraz możliwością ładowania urządzenia, co znajduje zastosowanie na wielkich posesjach.

Każdy, kto szuka narzędzia o większej mocy, powinien zwrócić uwagę na dmuchawy do liści spalinowe, które nie tylko są mobilne, ale i podołają pracy nawet na sporych obszarach. W komplecie do nich powinna znaleźć się specjalna uprząż, dzięki której korzystanie jest zdecydowanie łatwiejsze. 

Wybierając model dla siebie, warto przyjrzeć się kilku rzeczom. Znaczenie ma przede wszystkim waga – maszyna nie może być zbyt masywna, aby korzystanie z niej nie było udręką.

Urządzenia mają różne moce – te warto zestawić z rozmiarem terenu, na którym to będą wykorzystywane. Kluczowy jest oczywiście materiał oraz kształt rękojeści, który powinien dobrze leżeć w dłoni. Optymalnie, gdy został pokryty materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o to, że upuścimy dmuchawę podczas sprzątania.

Inne narzędzia przydatne jesienią w ogrodzie

Dmuchawy do liści pomagają sprzątać posesję, jednak odgarnięte przy ich pomocy liście, należy jeszcze zebrać i wywieźć na kompostownik np. przy pomocy lekkich taczek. Alternatywną opcję stanowią elektryczne odkurzacze, które zostały wyposażone w pojemny worek, do którego zasysane zostają liście. Nie dość, że przyspiesza to pracę, to sprawia, że nie ma konieczności własnoręcznego zbierania i wywożenia liści. 

Wśród narzędzi przydatnych w ogrodzie jesienią nie sposób przejść obojętnie obok odkurzaczy ze wbudowanym rozdrabniaczem. To dodatkowa funkcjonalność, dzięki której możliwe jest dodatkowe zredukowanie ilości zbieranych liści i gałązek, co jest nie tylko wygodne, ale i na dłuższą metę również niezwykle ekonomiczne. Dzięki takim urządzeniom sprzątanie ogrodu to nie przykry obowiązek, a raczej czysta przyjemność! 
Materiał Partnera: Bricomarche.pl Zdjęcie: Pexels

Zobacz również