Od 8 do 11 marca Poznań stanie się europejską stolicą wzornictwa. Na największej imprezie dla branży meblarskiej i dekoracyjnej pojawi się ponad 450 wystawców z różnych krajów.

Tysiące kupców meblowych z całego świata zarejestrowało się do udziału w największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych kontraktacjach meblowych MEBLE POLSKA, które odbędą się w Poznaniu od 8 do 11 marca 2016 r. W roku 2015 poznańskie targi meblowe odwiedziło ponad 20.000 osób. Już wiemy, że w tym roku ten rekord zostanie pobity.

Z całego świata

Swoją obecność na targach Meble Polska 2016 zapowiedzieli przedstawiciele renomowanych zagranicznych grup zakupowych i sieci salonów meblowych prawie ze wszystkich kontynentów. Poza dominującymi narodowościami zwiedzających, jak Niemcy, Brytyjczycy, Francuzi, Litwini, Czesi, Ukraińcy, Holendrzy czy Belgowie, wśród zarejestrowanych gości poznańskich kontraktacji meblowych są już także wiodący przedstawiciele tak odległych rynków, jak Japonia, Chiny, Stany Zjednoczone, czy Kazachstan. Organizatorzy spodziewają się w marcu w Poznaniu kupców z prawie 50 krajów. Podczas minionej edycji ponad 30 proc. zwiedzających pochodziło z zagranicy.

HOME DECOR

W tym samym czasie, w przestrzeni HOME DECOR, odbędzie się bogata prezentacja dodatków wnętrzarskich: oświetlenia, tekstyliów, dekoracji i akcesoriów.  Odwiedzając targi warto również zobaczyć Prestige Zone – Strefę Marek Premium. W tym miejscu pojawią się produkty o doskonałym designie, wykonane z najlepszych materiałów.
Na potrzeby projektu organizatorzy wybrali z oferty liderów ceramikę, oświetlenie, tekstylia i meble spełniające oczekiwania wymagających klientów. Tuż obok znajdzie się przestrzeń Bloggers’ Zone, gdzie znane blogerki zaaranżują współczesne wnętrze mieszkalne wykorzystując topowe produkty wystawców targów Home Decor i MEBLE POLSKA.

Inga Sempéna Arena Design

Z ekspozycją Home Decor będzie sąsiadować arena DESIGN - przestrzeń ikon designu i marek, które dokładają wszelkich starań, aby ich wzornictwo zachwycało estetyką i funkcjonalnością. Istotnym miejscem w przestrzeni areny DESIGN jest scena, na której codziennie od rana do wieczora będą się odbywać szkolenia, wykłady i prelekcje. Tym razem gościem specjalnym areny Design będzie Inga Sempé – słynna paryska projektantka, współpracująca m.in. z takimi producentami jak Ligne Roset, Alessi, LucePlan, Mutina, Røros, Moustache czy Svenskt Tenn. Inga Sempé ukończyła ENSCI-Les Ateliers (Ecole Nationale Supérieure de Création Industrielle) w Paryżu. Od 2000 do 2001 była stypendystką w Villa Medici oraz Académie de France w Rzymie. Podczas targów MEBLE POLSKA Inga Sempé poprowadzi wykład pt"Making some objects", który idealnie wpisuje się w temat przewodni areny DESIGN 2016 „Project - Process – Product”. W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć także wystawę prac projektantki.