10 najciekawszych pomysłów na kalendarz adwentowy 2023. Który wybierzesz?

10 najciekawszych pomysłów na kalendarz adwentowy 2023. Który wybierzesz?

Zwyczaje

W jaki sposób umilić sobie oczekiwanie na Boże Narodzenie? Otwierając każdego dnia jedno okienko w kalendarzu adwentowym. Można zaglądać też do jednej kieszonki, szufladki, papierowej torebki… Pomysłów na kalendarze adwentowe jest całe mnóstwo, a my polecamy najciekawsze do kupienia w tym roku. Wyobraź sobie że dzień zaczynasz od pysznej czekoladki, malutkiego słoiczka z miodem, pięknego minerału albo.... nasion do wysiania ulubionej rośliny.

reklama
Kalendarz adwentowy z miodami i dżemami
Kalendarz adwentowy na słodko z miodami i dżemami, pasiekisadowskich.pl

1. Kalendarz adwentowy na kochających słodkości

Kalendarz adwentowy daje nie tylko radość z odkrywania każdego dnia innej rzeczy. Odmierza też czas do upragnionych świąt. W przypadku Pasieki Braci Sadowskich czas odmierzany jest małymi słoiczkami z przeróżnymi miodami, konfiturami, pastami orzechowymi, pyłkiem pszczelim. Jednym słowem same pyszności. Kupujesz świeżą bagietkę, otwierasz słoiczek i dzień nabiera nowego wymiaru. To świetny prezent, który sprawisz sobie i bliskim. Kalendarz jest papierowy z okienkami.

Kalendarz adwentowy z minerałami
Kalendarz adwentowy z minerałami, mineralowykalendarz.pl

2. Kalendarz adwentowy dla miłośników minerałów

24 różne kamienie to gratka nie tylko dla małego kolekcjonera minerałów. Każdego dnia odkrywasz nowy i przy okazji dostajesz informacje o jego pochodzeniu i właściwościach. Przez cały adwent możesz naprawdę sporo się nauczyć. A przy okazji codziennie czekasz z wypiekami, jaki piękny okaz dziś ci się trafi. Ten kalendarz gwarantuje dobrą zabawę dla całej rodziny. Motywuje do wspólnych wycieczek, aby rozpoznawać kamienie w naturze. Wiesz czym się różni granit od kwarcu? Z tym kalendarzem już tak.

Zobacz także: Jak zrobić wieniec adwentowy w 4 krokach?

Kalendarz adwentowy świecznik
Kalendarz adwentowy świecznik, fermliving.com

3. Kalendarz adwentowy ze świecami dla miłośników prostoty

Ten kalendarz sprawdzi się w przedświątecznym wieczornym rytuale. W pojemniku znajdują się 24 świece. Każdego wieczoru, kiedy już wypełnisz wszystkie swoje obowiązki, zapalasz jedną. Oznacza ona czas tylko dla ciebie, chwilę odpoczynku przed zbliżającymi się świętami. Kiedy świec będzie coraz mniej, do tych niezwykłych chwil w roku będzie coraz bliżej. To bardzo nastrojowy kalendarz, skupiony na refleksji nad upływającym do świat czasem.

Zobacz także: 10 pomysłów na dekoracje świąteczne z gwiazd

.

Kalendarz adwentowy z nasionami
Kalendarz adwentowy z nasionami, latwauprawa.pl

4. Kalendarz adwentowy dla fanów ogrodnictwa

Idealny prezent dla ogrodnika. W każdym pudełku znajdzie mini zestawy do uprawy. Będzie to ziemia, mała doniczka i nasionka. Każdego z 24 dni sadzisz jedną roślinkę. Do świąt niektóre zaczną już kiełkować. Czekają cię zatem fascynujące obserwacje. Tym bardziej, że rośliny są bardzo różne - od kocimiętki, przez srebrny świerk po ostrą papryczkę. Nie musisz też się martwić o to, w jaki sposób o nie dbać. W komplecie jest instrukcja.

Kalendarz adwentowy do składania
Kalendarz adwentowy do składania, craftelier.com

5. Kalendarz adwentowy dla miłośników DIY

Zamiast wyjmować z okienka, tworzysz i budujesz. Urocze domki, jodły - wszystkie z numerkami. Do tego kilkanaście flag na patyczkach. Każdego dnia składasz jeden obiekt i powoli budujesz całe miasteczko. Kolorowe, urocze i świątecznie wystrojone, będzie piękną  dekoracją pod chinką. Czy można sobie wyobrazić lepszą zabawę w ten wyjątkowy czas? Efekt swojej pracy możesz nakleić na grubszy karton i masz już gotową ozdobę na następny rok.

Kalendarz adwentowy z bombkami
Kalendarz adwentowy z bombkami, duka.com

6. Kalendarz adwentowy wypełniony bombkami

Mogą być czerwone, niebieskie i szare. Na każdej jest numerek, więc nie pomylisz się, którą masz najpierw wyjąć z pudełka. Zawczasu przygotuj sobie na przykład większą świerkową gałązkę, albo suchą o ciekawym kształcie i wstaw ją do ładnego wazonu. Każdego dnia udekorujesz ją bombką. Im więcej będzie na niej ozdób, tym bliżej do świąt. Bombki są malutkie i zrobione ze szkła.

Kalendarz adwentowy ze złotymi myślami
Kalendarz adwentowy ze złotymi myślami, bonprix.pl

7. Kalendarz adwentowy dla osób kochających złote myśli

Dzięki temu kalendarzowi masz wiele możliwości. Na każdy dzień adwentu wpisujesz życzenia dla swojego ukochanego albo dla rodziny.  Wkładasz do koperty i przyczepiasz na tablicy. Mogą to być też przeróżne sentencje, ciekawe cytaty, czy motywujące myśli, które odczytasz każdego poranka. Spokojnie posiłkuj się także poezją. W poniedziałek w kopercie znajdzie się wiersz Szymborskiej, we wtorek Lechonia… Po 24 dniach rodzina będzie pięknie recytować.

Kalendarz adwentowy do samodzielnego uszycia
Kalendarz adwentowy do samodzielnego uszycia, tchibo.pl

8. Kalendarz adwentowy dla tych, co lubią szyć

W pudełku znajdziesz - 24 kawałki tkaniny w bożonarodzeniowy wzór, 24 filcowe cyferki, które są samoprzylepne i tyle samo sznurków do zawiązania i zawieszenia. Jest też 3 metrowy sznurek do upięcia woreczków, a także nici igła. Co masz zrobić? Uszyć woreczki. Potem do każdego woreczka włóż drobne prezenciki albo smakołyki.

Kalendarz adwentowy z kawą
Kalendarz adwentowy z kawą w różnych smakach, tchibo.pl

9. Kalendarz adwentowy dla kawoszy

W tym kalendarzu ukryte są 24 kawy w unikatowych smakach. Każdego dnia wypijesz inną. A wybór jest spory. Przykłady? O smaku orzecha laskowego, tureckiej chałwy, wiśni w rumie, malibu, piernika alpejskiego, irlandzkiej whiskey czy mięty w czekoladzie. W składzie kawy jest 98% arabiki i 2% aromatu. Czekają cię wspaniałe i pachnące poranki.

Kalendarz adwentowy dla psa
Kalendarz adwentowy dla psa, gingerray.co.uk

10. Kalendarz adwentowy dla psa

Twój pies jest członkiem rodziny, więc i jego mogą czekać niespodzianki przed świętami. Ten kartonowy kalendarz z motywami bożonarodzeniowymi i uroczymi kostkami możesz wypełnić smaczkami, które najbardziej lubi twój zwierzak. Każdego, grudniowego dnia dostanie jeden przysmak. Będzie miał też zajęcie na czas, kiedy w domu dużo się dzieje. Popilnuje domku ze swoimi niespodziankami.

Tekst: Beata Woźniak Zdjęcia: materiały firm, Shutterstock

Zobacz również