weranda.pl werandaweekend.pl
Grunt to fajna zabawa, czyli jak zrobić samemu zabawki dla psa

Grunt to fajna zabawa, czyli jak zrobić samemu zabawki dla psa

Zrób to sam

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale kiedy tylko możesz wykorzystuj każdą wolną chwilę na wspólne zabawy. Mały przyjaciel będzie Ci za to dozgonnie wdzięczny i odpłaci się najpiękniej jak umie. W końcu jesteś dla niego najważniejszą osobą. Spacer z psem i pobycie razem na świeżym powietrzu to najlepsza okazja do psich zabaw, ale czasem bywa tak, że jest to niemożliwe, np. z powodu niesprzyjającej aury. Jednak nawet wtedy kiedy pada możecie fajnie i kreatywnie spędzać razem czas. Pomocne będą zabawki dla psa. Nie musisz wydawać na nie fortuny, tym bardziej, że szybko się niszczą i dość często trzeba je zmieniać. Podpowiadamy jak szybko zrobić samodzielnie zabawki dla psa, które z pewnością zachwycą zwierzaka i jeszcze bardziej wzmocnią Wasza więź. 

 

Jak szybko zrobić kreatywne zabawki dla psa DIY

Bardzo dobrym i łatwym do zrealizowania pomysłem są zabawki do szarpania czyli tzw. szarpaki. Zabawa z psem w przeciąganie, tarmoszenie, albo aportowanie to sprawdzony sposób nie tylko na rozładowanie psiej energii. Tego rodzaju zabawki dla psa mogą być motywującą nagrodą (np. zamiast kalorycznego smakołyka) za poprawnie wykonane ćwiczenie (siad, waruj), albo urozmaiceniem nudnych spacerów. Bo dla psa w każdym wieku, ale szczególnie młodego najważniejsze jest, żeby coś się działo. Taki szarpak, żeby długo posłużył Twojemu pupilowi, musi być przede wszystkim trwały, a więc zrobiony z mocnych materiałów. 

Zabawki dla psa DIY – co będzie Ci potrzebne?

Resztki niepotrzebnych tkanin, skrawków materiałów, albo zużytych ubrań, których już nie nosisz typu stary T-shirt, albo bluza polarowa. Świetnie sprawdzi się też nieużywany ręcznik, albo kocyk. Fajnie jeśli użyjesz kilku kolorów – zabawka będzie atrakcyjniejsza. Podobno pies najlepiej widzi kolor niebieski i żółty, ale możesz też wykorzystać inne. 

Jak zrobić zabawkę dla psa typu szarpak?

Z przygotowanych tkanin wytnij cztery paski. Im dłuższe tym dłuższy będzie szarpak – sam zdecyduj o wielkości. Ich szerokość powinna być uzależniona od tego jak duży jest pies – z szerszych zrobisz grubszy szarpak dla dużych ras, z węższych cieńszy dla małych psów. Zbierz paski i zwiąż na końcu w supeł. Zapleć paski mocno zaciskając, ale tak, żeby szarpak był elastyczny, ale solidny. Zapleciony zawiąż na końcu. Gotowe! Fajnej zabawy!

 

Tekst: JK

Zdjęcia: Shutterstock

Zobacz również