ekspres nespresso

W stylu skandynawskim: hygge i fika, czyli świąteczna edycja kaw Nespresso

Styl życia

Sztuka tworzenia przyjaznej atmosfery, którą wypełnia zapach aromatycznej kawy stanowi kwintesencję skandynawskiego stylu życia. Wyjątkowym czasem na doświadczenie nordic moments jest okres świąteczny, który sprzyja oddawaniu się przyjemnościom. Na ten wyjątkowy czas Nespresso przygotowało nową, limitowaną edycję kaw inspirowaną skandynawską filozofią szczęścia.

reklama

Fika? Hygge? Co to właściwie znaczy?

„Hygge” i „fika” to słowa, które trudno przetłumaczyć na inne języki, ale idealnie oddają styl życia panujący w krajach skandynawskich. „Hygge”, filozofia szczęścia mająca swój początek w Danii, odnosi się do kreowania przytulności, ciepła i czerpania przyjemności z chwili. Natomiast „fika” określa szwedzkie zamiłowanie do małej przerwy na kawę i coś słodkiego...
 

nespresso pl

W tym roku Nespresso chce zacjęcić swoich klientów do kreowania swoich nordic moments i zabrać nas w świat pełen wyjątkowych aromatów i smaków pod hasłem „Indulgent Nordic Moment: Poczuj ciepło od środka”.

Nordic moments pachnące karmelem, herbatnikami, wanilią i malinami

Kolekcja Variations to mieszanki zapewniające niepowtarzalne doznania smakowe inspirowane „hygge” i „fika”. Kawa o aromacie ciasta migdałowego, który uzyskano dzięki połączeniu herbatników i wanilii z bazą Livanto charakteryzuje Nordic Almond Cake Flavoured. Inspiracją dla opracowania tego smaku było tradycyjne norweskie ciasto Kvæfjordkake. Nordic Cloudberry Flavoured to harmonijne połączenie palonych, karmelizowanych nut Livanto i słodkiej, dżemowej owocowości z kwasowością malin. Dopełnieniem kaw smakowych jest Noridc Black — wyjątkowa mieszanka afrykańskiej i południowoamerykańskiej Arabiki, łącząca nuty zbożowe z owocowym aromatem.

kapsułki nespresso

Design od duńskiej projektantki, Louise Campbell

Nespresso Variations to nie tylko niepowtarzalne doznania smakowe, ale również estetyczne. Poza wyjątkowymi kawami inspirowanymi skandynawskimi specjałami świąteczną kolekcję uzupełniają dedykowane akcesoria, stworzone przez znaną duńską projektantkę mebli i oświetlenia, Louise Campbell.

Inspiracją do zaprojektowania motywu przewodniego świątecznej kolekcji Nespresso są warstwy, które odzwierciedlają charakterystyczny krajobraz skandynawski. Nawiązują również do przenikających się różnych kolorów i smaków w ciastach, ale też bogactwa aromatów i wielopoziomowej struktury kawy w filiżance.

Louise Campbell to jedna z najważniejszych obecnie postaci we współczesnym duńskim designie, która słynie z eksperymentowania z wolnymi, nieograniczonymi formami i nowymi technologiami. Jej prace można znaleźć w kolekcjach muzealnych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Louise Campbell zaprojektowała świąteczne opakowania na kapsułki, kubki turystyczne i filiżanki, nadając świątecznej kolekcji znamiona skandynawskiego minimalizmu.

Kampanii towarzyszy nowa metalowa wersja ekspresu Essenza Mini, którego barwę dopasowano do designu nowoczesnej kuchni. Urządzenie nada współczesnemu wnętrzu stylowy charakter.


Cena jednej kapsułki kawy z edycji limitowanej Variations wynosi 2,10 zł. Kawa Nespresso dostępna jest w butikach Nespresso. Można ją zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną.

Więcej informacji o kolekcji Variations można znaleźć na stronie: https://www.nespresso.com/pl/pl/festive-coffee-pods-range

Dedykowany program recyklingu Nespresso

Dostarczanie najwyższej jakości wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi zarówno wobec konsumentów jak i wobec środowiska. Marka inwestuje w dedykowany system recyklingu, dzięki któremu każda odzyskana kapsułka może odrodzić się jako przedmiot codziennego użytku, np. rama roweru, długopis czy bransoletka. Wystarczy zanieść zużyte kapsułki do jednego z butików Nespresso lub przekazać je kurierowi podczas odbioru swojego zamówienia złożonego w sklepie on-line. Nespresso zachęca konsumentów, by aktywnie korzystali z dedykowanego programu recyklingu.

Zobacz produkty w galerii.

Zdjęcia: materiały prasowe

Zobacz również