Sypialnia nastolatki - must have akcesoriów

Sypialnia nastolatki - must have akcesoriów

Urządzamy dom

Aranżacja sypialni nastolatki nie należy do najłatwiejszych. Kiedy dziewczynka kończy naście lat, zaczyna się okres buntu, próby wejścia w świat dorosłych. Odzwierciedla się to również w jej pokoju. Musi zatem być on elegancki, wyrazisty, luksusowy, a jednocześnie bardzo przytulny, tak aby dawał nastolatce poczucie bezpieczeństwa, jakie odczuwała w dzieciństwie. Pomogą w tym wszelkiego rodzaju akcesoria. Poznaj ich must have.

Łóżko z materacem jako centrum dowodzenia

Wybór łóżka dla nastolatki może stanowić nie lada wyzwanie. To centrum dowodzenia młodej dziewczyny. Na nim śpi, uczy się, czyta, plotkuje z koleżankami, ogląda telewizję. To właśnie na łóżku młode dziewczyny spędzają większą część wolnego czasu. Dlatego najbardziej praktycznym pod tym względem wyborem byłaby kanapa. W nocy pełniłaby funkcję spania, a w dzień wypoczynkowo-salonową. Niestety, pomimo iż ta opcja jest kusząca dla wielu rodziców, to lepiej z niej zrezygnować. Wiek młodzieńczy oprócz zmieniającej się psychiki, związany jest też ze zmieniającym się ciałem. To okres dość szybkiego wzrostu, łatwo zatem o deformacje kręgosłupa czy stawów, jeśli miejsce spania jest niewygodne i niedostosowane do potrzeb dojrzewającej dziewczyny. Jakie łóżko zatem wybrać do pokoju nastolatki?

W zależności od tego, jaki tryb życia dziewczynka prowadzi, należy zastanowić się nad różnymi możliwościami szerokości łóżka – standardową, dla jednej osoby, która wynosi 80–90 centymetrów, czy też lepiej szerszą, na przykład 100–120 centymetrów. Kupując bazę łóżka, warto wybrać tę z szufladami. Dzięki nim nastolatka zyska dodatkowe miejsce do przechowywania.

Wybierając materace w Stargardzie do bazy łóżka, należy zaufać sprawdzonym ich producentom, na przykład marce Hilding. Spośród oferowanych materacy piankowych, sprężynowych i hybrydowych wyróżnia się materac Breakdance, który pozwala na każdorazowe dostosowanie go do zmieniających się potrzeb młodej dziewczyny. Po intensywnym treningu sportowym lepiej wypocznie ona na twardym materacu, a w czasie bolesnej menstruacji szybciej zaśnie na miękkim. Materac Breakdance posiada dwa stopnie twardości, wystarczy tylko przełożyć go na drugą stronę.

 

Dodatkowe akcesoria, które wzbogacą pokój nastolatki

Aranżacja sypialni nastolatki nie należy do łatwych. Szczególnie jeśli rodzice chcą połączyć wysokiej klasy elegancję z przytulnym pokojem nawiązującym do przemijającego dzieciństwa. Można to zrobić za pomocą dodatków, między innymi wezgłowia. Elegancko będzie się prezentowało zarówno to w formie paneli, jak i wykonane z dużych i miękkich poduszek. Tapicerowane zagłówki mają tę przewagę nad metalowymi czy drewnianymi, że są miękkie i przytulne, a także bardzo szykowne.

Poduszki nie tylko mogą pełnić funkcję wezgłowia, ale także są elegancką dekoracją całego łóżka. Odpowiednio dobrane kształtem, formą, ale także pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane, są nie tylko ozdobą sypialni nastolatki, ale także akcesorium, które zapewni w ciągu dnia odpowiedni wypoczynek we właściwej pozycji ciała.

Otomana sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej sypialni nastolatki. To idealne, dodatkowe miejsce do przechowywania oraz do siedzenia, podczas spotkania dziewczyny z przyjaciółkami. Ponadto nadaje sypialni szykownego i luksusowego wystroju.

Podczas komponowania wnętrza sypialni nastolatki z pewnością warto sięgnąć do starożytnego planowania przestrzeni, czyli zasad feng shui. Dzięki zastosowaniu ich w praktyce zarówno ustawienie łóżka, jak i obowiązkowych dodatków zapewni młodej dziewczynie poczucie elegancji i przede wszystkim harmonii.

Materiał partnera