Sypialnia na antresoli

Sypialnia na antresoli – pomysły wprost ze sklepu meblowego. Jak wykreować przytulne miejsce do spania?

Urządzamy dom

Parafrazując popularne powiedzenie: wysokie mieszkanie to dar i przekleństwo… Z jednej strony taka nietypowa przestrzeń ma ogromny potencjał aranżacyjny, z drugiej ‒ często brakuje pomysłów, jak go sensownie wykorzystać. Co powiesz na przytulną sypialnię na antresoli? Mamy dla Ciebie garść inspiracji wprost z salonu meblowego.

reklama

Od czego zacząć aranżację sypialni na antresoli?

Antresola to miejsce wprost stworzone do wykreowania przytulnego, intymnego kącika ‒ wieczornej oazy relaksu i nocnego azylu regeneracyjnego wypoczynku. Przede wszystkim miej na względzie funkcjonalność. Przemyśl, czego potrzebujesz. Nie warto przeładowywać przestrzeni meblami, jeśli zależy Ci wyłącznie na kąciku sypialnym. Z drugiej strony antresola to kameralne miejsce, które zapewnia ogromną prywatność, co warto wykorzystać, jeśli w dolnej części mieszkania brakuje Ci miejsca „dla siebie”.

W małej przestrzeni, zamiast tradycyjnego łóżka śmiało możesz wstawić wygodny, wyższy materac i wykreować kącik w stylu loftowym. Jeśli dysponujesz większą ilością miejsca, możesz z powodzeniem oprócz materaca rozlokować kilka dodatkowych mebli i dodatków. Szafeczki nocne, półki na książki i regał RTV mogą dopełnić podstawowy wystrój zakątka do relaksu. Możesz też zaadaptować trochę miejsca na domowe minibiuro i wstawić biurko z fotelem obrotowym.

Zainspiruj się projektami internetowego salonu meblowego

Atmosfera to efekt osiągany przy pomocy różnych elementów: kolorystyki, mebli, tekstyliów, dekoracji i oświetlenia. Przytulny, romantyczny kącik zaaranżujesz, stawiając na ciepłe barwy, wykorzystując puszysty dywan typu shaggy, wstawiając naturalne rośliny i dekorując łóżko miękkimi, puchatymi poduszkami i kocami. Oprócz tego w każdym pomieszczeniu kluczowe dla nastroju jest oświetlenie. W sypialni na antresoli nie jest inaczej.

Do kreowania przytulnego klimatu możesz wykorzystać nieduże lampki nocne albo ledowe girlandy, które wprowadzają romantyczny, subtelny urok. Dopasuj liczbę punktów świetlnych do metrażu i indywidualnych potrzeb. Na pewno docenisz kojący blask przy łóżku, relaksując się z książką w dłoni. Ciekawym pomysłem jest też wykreowanie na suficie efektu „rozgwieżdżonego nieba” i zamontowanie wielu malutkich punktów świetlnych bezpośrednio nad łóżkiem.

Czasem niektóre aranżacyjne pomysły trudno sobie zwizualizować, dlatego polecamy skorzystać ze stron z inspiracjami dobrego sklepu meblowego, np. Agata. Projektanci z wieloletnim doświadczeniem znają triki i patenty, jak łączyć poszczególne elementy i na co zwracać uwagę, by finalnie harmonijny i unikalny efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

W jakim stylu zaaranżować sypialnię na antresoli?

Strefa sypialna na antresoli to designerski element wnętrza, który może reprezentować różne style. Jeśli przemawiają do Ciebie idee harmonii z naturą, możesz pokusić się o wprowadzenie stylistyki boho. Niech dominują barwy ciepłe ‒ beż, cappuccino, czekoladowy brąz ‒ i kojarzone z naturą, np. karmazynowa czerwień, rdzawy pomarańcz, soczysta zieleń, głęboki khaki. Nie stroń od roślin oraz tekstyliów i mebli z naturalnych materiałów – drewno, wiklina, len i bawełna jednoznacznie przywodzą na myśl idee harmonii ze środowiskiem naturalnym.

A może w Twojej głowie rozbrzmiewa duńskie hygge? Wełniane koce, miękkie poduszki z imitacją ściegu, bawełniana pościel, dekoracje roślinne i proste w formie drewniane meble to elementy, po które możesz sięgnąć. Pomyśl, co poprawia Ci nastrój? Które barwy działają na Ciebie kojąco? Co daje Ci poczucie bezpieczeństwa? Hygge = komfort, równowaga i szczęście.

Materiał partnera
Zdjęcia: materiały partnera, freepik.com

Zobacz również