weranda.pl werandaweekend.pl
obrazy do domu

Obraz ręcznie malowany we wnętrzu mieszkania

Urządzamy dom

Obrazy malowane na płótnie wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z muzeami, wystawami oraz odwiedzanymi podczas wycieczek pałacami bądź zamkami.

Tymczasem prawdziwa sztuka nie znosi ograniczeń i szufladkowania, a obcować z nią warto nie tylko w galeriach. Równie dobrze jak na profesjonalnej ekspozycji, prezentuje się ona w domowych, a także biurowych wnętrzach, dodając im klasy i elegancji. 

Uniwersalność tego typu dekoracji to przede wszystkim zasługa olbrzymiej różnorodności tematów i technik stosowanych przez artystów. Obrazy ręcznie malowane to bowiem nie tylko reprodukcje wielkich mistrzów, realistyczne portrety, dzieła sakralne i martwe natury, ale także cała gama współczesnych propozycji, na przykład intrygujących i pobudzających wyobraźnię abstrakcji czy delikatnych akwareli.

Obrazy na płótnie ręcznie malowane

W dzisiejszych czasach na ścianach większości domów wiszą plakaty, zdjęcia i nowoczesne grafiki. Obraz malowany na płótnie widuje się nieco rzadziej, jednak kiedy już się go spotka to efekt zazwyczaj jest znakomity i jedyny w swoim rodzaju. Szczególnie, że nawet wybierając reprodukcję znanego dzieła bądź kopię projektu młodego artysty zawsze otrzyma się pracę wyjątkową – bliską pierwowzorowi, jednak różniącą się od niego subtelnymi detalami. Może to być nieco inny odcień i grubość farby bądź inny wzór pociągnięć pędzla, przez co każdy obraz ręcznie malowany nabiera indywidualnego charakteru.

  W ofercie sklepu bimago znaleźć można dziesiątki różnych obrazów na płótnie, ręcznie malowanych przez artystów malarzy. Wśród takich dekoracji ogromnym uznaniem cieszą się klasyczne pejzaże z górami, ogrodem czy morzem w roli głównej, motywy kwiatowe i portrety, a także doskonałe reprodukcje i autorskie wariacje na temat dzieł wybitnych artystów.

Takie obrazy można znaleźć w kolekcjach dedykowanych do konkretnych pomieszczeń https://www.bimago.pl/obrazy/do-pokoju/sypialnia.html

Poszukiwacze mniej popularnych propozycji mogą u nas znaleźć obrazy religijne ręcznie malowane lub niezwykle intrygujące, współczesne obrazy malowane akrylem na płótnie. Najciekawszą grupę stanowią jednak abstrakcje, w których przeplatają się ze sobą fantastyczne kolory, kształty i faktury, a także mieszają różnorodne techniki artystyczne. Można wśród nich znaleźć dekoracje utrzymane w chłodnej palecie barw, oscylującej między szarościami, błękitami i bielą, niemal ogniste kompozycje oparte na czerwieni, pomarańczu i żółci lub dzieła zachwycające wszystkimi kolorami tęczy.

Tego typu nowoczesne obrazy malowane na płótnie stanowią nie tylko niezwykłą dekorację, ale również prawdziwe wyzwanie dla  wyobraźni odbiorcy. Ten ostatni z atutów oznacza, że każdy może interpretować je po swojemu i czerpać z nich inspirację w całkowicie indywidualny sposób.

Obrazy ręcznie malowane na płótnie do salonu, kuchni lub sypialni

 Obraz ręcznie malowany z pewnością będzie prawdziwą ozdobą każdego wnętrza, a jego miejscem docelowym może stać się każda wolna płaszczyzna. Doskonałym pomysłem jest zawieszenie tego typu dekoracji nad kominkiem, sofą czy komodą w salonie, a także nad szerokim łóżkiem w sypialni. 

W kolekcji https://www.bimago.pl/obrazy/do-pokoju/kuchnia.html można znaleźć obrazy ręcznie malowane dedykowane do kuchni. 

Wybierając kilka podobnych propozycji, jak na przykład trzy różne obrazy ręcznie malowane z kwiatami w roli głównej, lub też decydując się na jedno dzieło w formie tryptyku bądź podzielone na pięć części, można stworzyć ciekawą galerię na ścianie w przedpokoju albo nad schodami.

Dobrym miejscem do zawieszenia prawdziwego obrazu jest również pokój dziecięcy. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się dekoracje ze zwierzętami lub bajkowymi postaciami w roli głównej.

Jeżeli chodzi o aranżację wnętrz to śmiało można stwierdzić, że obrazy harmonizować będą zarówno z nowoczesnymi meblami i dodatkami, jak również z klasycznym wystrojem. Kluczem do sukcesu jest tutaj wybór odpowiedniej ramy, bo to ona może nawet nowoczesną abstrakcję zmienić w dzieło glamour, a prostemu pejzażowi nadać industrialny rys.

Materiał partnera: Bimago.pl

Zobacz również