jak wybrać lodówkę

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki? Najważniejsze zasady i parametry

Urządzamy dom

Lodówka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni - zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Jej wybór powinien być bardzo dobrze przemyślany - w końcu będzie to zakup na lata! Sprawdźmy więc, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie lodówki. 

Lodówka dopasowana do wnętrza 

Obecnie wybór lodówek jest naprawdę ogromny. Na https://www.sferis.pl/lodowki-3323 znajdziemy dziesiątki modeli, różniących się między sobą wyglądem, budową i parametrami. Aby znaleźć lodówkę, która będzie idealna do naszej kuchni, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

W pierwszej kolejności musimy zadbać, by była ona po prostu dopasowana do wnętrza. I to zarówno pod względem gabarytów, jak i estetyki. Ustalmy więc, jakiej wielkości lodówki będziemy szukać. Tutaj kluczowa jest zarówno ilość przechowywanej żywności, jak i miejsca w kuchni. Jeśli chodzi zaś o kwestie wizualne, to dobrze, jeśli będzie ona miała wspólne cechy z innymi sprzętami znajdującymi się w pomieszczeniu - może być to na przykład podobieństwo koloru, czy też stylistyki. 

 

Lodówki wolnostojące czy do zabudowy? 

Wybierając lodówkę, warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj urządzenia sprawdzi się w naszej kuchni najlepiej. Pod tym względem dzieli się je przede wszystkim na dwie główne grupy, czyli lodówki do zabudowy i wolnostojące. Te pierwsze sprawdzą się, jeśli chcemy zachować maksymalną spójność i minimalizm wnętrza. Lodówka wolnostojąca to zaś doskonały wybór, w przypadku, gdy dysponujemy mniejszą ilością miejsca lub po prostu wymieniamy sprzęt na nowy. Takie lodówki dostępne są w wielu ciekawych stylistykach, więc można z łatwością dopasować je do charakteru wnętrza. Przy wyborze lodówki zawsze zwracajmy uwagę również na stronę otwierania drzwi i położenie położenie zamrażarki oraz komory chłodzącej. Tutaj występują bowiem różne konfiguracje. 

Przydatne funkcje lodówek

W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są naprawdę nowoczesne lodówki wyposażone w liczne usprawnienia. Czy są one warte naszej uwagi? Niektóre z nich zdecydowanie! A to dlatego, że zapewnią nam wiele korzyści podczas użytkowania lodówki. Które więc są rzeczywiście przydatne? Na pewno funkcja no frost. Dzięki niej nie będziemy musieli martwić się o zamarzanie wody na ścianie urządzenia. Świetne jest także szybkie chłodzenie oraz alarm otwartych drzwi. A jeśli chodzi o dodatkowe udogodnienia, to numerem jeden jest oczywiście dystrybutor wody oraz kostkarka. To prawdziwy synonim luksusu!

Materiał partnera