stół do małego salonu

Jak urządzić mały salon ze stołem?

Urządzamy dom

Salon nierzadko określany jest sercem domu – to właśnie w nim spędzamy czas z bliskimi, relaksujemy się po ciężkim dniu czy przyjmujemy gości. Podczas tego typu spotkań nieoceniony okazuje się stół, ale w małych salonach często brakuje nam na niego miejsca. Nie musimy jednak z niego rezygnować! Podpowiadamy, jak urządzić mały salon ze stołem.

reklama

Mały salon – duże wyzwania

Aranżacja małego salonu bywa kłopotliwa – z jednej strony zależy nam na optymalnym wykorzystaniu każdego centymetra przestrzeni, ale z drugiej chcemy uniknąć efektu jej zagracenia. Nie bez znaczenia pozostają też walory estetyczne. Jak to wszystko pogodzić? Odpowiedzią na to pytanie jest przede wszystkim staranne planowanie, dzięki czemu nasz mały salon ze stołem będzie nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy.

Stół w małym salonie – mebel niezbędny?

Niezależnie od metrażu pokoju dziennego, stół jest uznawany za jeden z nieodłącznych elementów jego wyposażenia. Nie zawsze bowiem mamy możliwość stworzenia oddzielnej jadalni – szczególnie jeśli mówimy o mieszkaniu w bloku.

W takiej sytuacji najczęściej staramy się ustawić stół w salonie, w którym spędzamy czas zarówno z domownikami, jak i odwiedzającymi nas gośćmi czy organizujemy małe przyjęcia. Tylko jak urządzić mały salon ze stołem i krzesłami, by zapewnić sobie komfortowe korzystanie z tego pomieszczenia?

Mały salon ze stołem i wypoczynkiem? To możliwe!

Jedną z podstawowych zasad aranżacji każdego wnętrza – niezależnie od jego powierzchni – jest wyznaczanie praktycznych stref. W ten sposób możemy uporządkować przestrzeń, wprowadzić do niej tak pożądaną harmonię i zwiększyć jej funkcjonalność. Dzięki temu z powodzeniem znajdziemy więc miejsce na stół w małym salonie z aneksem.

A to nie wszystko! Uda nam się także wykreować wygodną przestrzeń do wypoczynku, w której postawimy sofę i szafkę RTV – ich szeroką ofertę znajdziemy między innymi tutaj https://komfort.pl/k/komody-i-regaly/r/szafki-rtv.

Potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania?

Staranne określenie poszczególnych stref umożliwi nam uzupełnienie wyposażenia salonu nawet o komodę – możemy ją wybrać tutaj https://komfort.pl/k/komody-i-regaly/r/komody, czy witrynę, które są dostępne na przykład na stronie https://komfort.pl/k/komody-i-regaly/r/witryny.

Jak ustawić stół w małym salonie?

Kluczowym etapem aranżacji małego salonu będzie znalezienie odpowiedniego miejsca na stół. W pokojach dziennych o niewielkim metrażu najczęściej ustawia się go pod ścianą lub w rogu. To praktyczne, sprawdzone rozwiązanie – w ten sposób nie zabieramy miejsca na środku pomieszczenia, przez co w niektórych przypadkach moglibyśmy uzyskać efekt zagracenia przestrzeni.

Jaki stół do małego salonu?

Kolejne pytanie, na jakie chcemy znaleźć odpowiedź, brzmi: jak stół do małego salonu będzie najlepszy?

Istnieje co najmniej kilka opcji – dobierając stół do małego salonu, możemy zdecydować się na przykład na model kwadratowy lub prostokątny. To ponadczasowa propozycja, która sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, w której zamierzamy postawić mebel przy ścianie.

Niektórzy jednak zastanawiają się, czy okrągły stół w małym salonie to dobry pomysł. Jak najbardziej, choć zwykle najlepiej wygląda on na środku pokoju – musimy więc dysponować odpowiednią ilością miejsca.

Niezależnie od kształtu mebla, oglądając stoły do małego salonu, warto zwracać uwagę przede wszystkim na modele rozkładane – w ciągu dnia zajmują mało przestrzeni, a w razie wizyty gości zapewniają niezbędną liczbę miejsc siedzących.

Nie tylko stół do małego salonu – jak zaaranżować przestrzeń?

Staranny dobór mebli to nie jedyny aspekt, o jakim należy pamiętać podczas urządzania małego salonu. Istotne jest więc nie tylko, jak dobrać stół do salonu o niewielkiej powierzchni, ale również jak zaaranżować samo wnętrze.

Podczas planowania wystroju możemy skorzystać z popularnych trików, które pomogą nam optycznie powiększyć pomieszczenie. Oprócz zastosowania jasnych barw, efekt ten pozwoli nam osiągnąć właściwie wybrane oświetlenie – propozycje do każdego salonu znajdziemy w tym miejscu https://komfort.pl/k/oswietlenie.

Chcąc nadać wnętrzu głębię, w pokoju warto powiesić lustro – ich bogata oferta dostępna jest pod linkiem https://komfort.pl/k/lustra-i-dekoracje – dzięki któremu salon będzie sprawiał wrażenie bardziej przestronnego.

Tekst i zdjęcia: Komfort.pl

Zobacz również