Tryptyk zdjęć na płótnie Cewe

Jak udekorować ścianę przy schodach?

Urządzamy dom

Ściana przy schodach często nie prezentuje się dobrze. Można powiedzieć, że jest pomijana. Niewątpliwie skupiamy się na aranżacji schodów, a ścianę ignorujemy. Dziś podpowiemy Wam jak stylowo ją udekorować.

reklama

Ściana przy schodach - postaw na fotobrazy na płótnie 

Ściana przy schodach powinna być stylowa i reprezentacyjna. Można powiedzieć, że stanowi ona swoistą kropkę nad "i" całej strefy schodowej. Jednocześnie nie trzeba wcale wybierać wielu dekoracji, by zyskać naprawdę świetny efekt. Można zdecydować się na fotoobrazy na płótnie dostępne w ofercie na stronie: https://www.cewe.pl/obraz-ze-zdjeciem/fotoobraz-na-plotnie.html. Są one ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Polecamy te w drewnianych ramach. W końcu drewno posiada słoje i sęki, które sprawiają, że rysunek drewna jest nie tylko piękny, ale też unikalny. Drewno wprowadza też do wnętrza przytulność i kojarzy się z więziami rodzinnymi. Jeżeli chodzi o fotoobrazy, to możecie np. wybrać do ich stworzenia zdjęcia ukazujące wszystkich domowników, ale świetnie prezentują się także fotoobrazy z wycieczek czy wspólnie spędzanych wakacji czy przedstawiające krajobrazy. Możecie nawet stworzyć kolaż zdjęć. 

Płyty dibondowe na ścianie obok schodów - trwałe i nowoczesne rozwiązanie

Najłatwiej po prostu pomalować ścianę przy schodach. Jednak jest to rozwiązanie dość pospolite, dlatego warto postawić na coś ciekawszego. Świetnie sprawdzą się choćby płyty dibondowe na wysoki połysk. Przyciągają uwagę, ale też ukrywają nawet większe nierówności na ścianie. Są do tego odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwo utrzymać je w czystości. Montaż także możecie wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko wcześniej oczyścić ścianę, a następnie wyszlifować ją papierem ściernym. Dopiero potem można nałożyć podkład, który zwiększy przyczepność, a na koniec po prostu wystarczy przykleić płyty dibondowe. To świetne rozwiązanie także dla rodziców małych dzieci, które często brudzą ściany. Płyty dibondowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać czarne, białe, a do tego szare. 

Ciekawe rozwiązanie - postaw na biblioteczkę 

Ścianę obok schodów można zaaranżować w zupełnie inny sposób. Rzeczywiście można sprawić, że będzie ona bardziej funkcjonalna, a do tego niejako zyskacie praktyczną przestrzeń. Polecamy Wam biblioteczkę. Warto postawić na małe półeczki, które zamontujecie co 20 cm. W ten sposób stworzycie naprawdę świetny efekt. Nie zapomnijcie też, że poza montażem małych półek możecie też zdecydować się na te kryte, co da jeszcze ciekawszy efekt. Ponadto zyskacie w ten sposób miejsce, gdzie możecie przechowywać naprawdę dużą kolekcję książek. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet na ścianie nad schodami. W końcu zawsze możecie skorzystać z chwytaka, by ściągnąć książkę z wyższej półki, nawet stojąc na schodach. Ściana w książkach wygląda reprezentacyjnie. Możecie dodatkowo ozdobić ją oświetleniem LED, co doda jeszcze więcej charakteru, ale też nowoczesny efekt. Pomiędzy półkami możecie umieścić także mniejsze czy większe ramki ze zdjęciami i dopasować ich kształt do kształtu półek, tworząc monochromatyczny efekt. Taka ściana z pewnością będzie się prezentować nietuzinkowo i będzie zwracać uwagę.

Więcej inspiracji można znaleźć na https://www.cewe.pl/                  

Materiał partnera

Zobacz również