weranda.pl werandaweekend.pl
Fotel wypoczynkowy do salonu – postaw na kolor!

Fotel wypoczynkowy do salonu – postaw na kolor!

Urządzamy dom

Czym kierować się przy zakupie fotela do salonu? Wygoda i komfort użytkowania są oczywiście niezwykle istotne, ale to zdecydowanie nie wszystko. Nie mniejsze znaczenie będzie również mieć styl oraz kolorystyka. Jakie trendy kolorystyczne w salonie są obecnie na topie? Już podpowiadamy…

Szary fotel do salonu – wybór dobry, ale już nie najlepszy…

Biel, szarość i drewno – to trio doskonale znane jest każdemu miłośnikowi wnętrz w stylu skandynawskim. I choć ten styl aranżacji nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem i rzeszą fanów, trudno nie zauważyć, że jego popularność nie jest już aż tak ogromna, jak jeszcze kilka sezonów temu. Nie ma w tym niczego dziwnego – każda, nawet ta najpiękniejsza stylistyka po jakimś czasie powszednieje. Nie znaczy to jednak wcale, że szare fotele do salonu całkowicie wypadły z mody, a jedynie tyle, że po latach zdecydowanej dominacji, zaczynają mieć całkiem sporą konkurencję…

Szmaragd, butelka, mięta – moda na zielenie trwa

Trendy kolorystyczne we wnętrzach są jednogłośne – zielenie nadal zaliczane są do grona absolutnych hitów. I wcale nas to nie dziwi, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę niezwykle szeroki wybór dostępnych w tej kolorystyce odcieni. Za najmodniejsze uznawane są odcienie szmaragdowe oraz butelkowa zieleń, z nieco mniejszym (ale na pewno nie małym) zainteresowaniem spotyka się mięta oraz delikatny odcień szałwii. 

Warto mieć na uwadze, że ta kolorystyka świetnie współpracuje z innym niezwykle modnym obecnie trendem – pluszowymi tapicerkami. Welurowe fotele do salonu w tej kolorystyce pięknie współpracują ze znajdującym się we wnętrzu światłem, efektownie mieniąc się pod jego wpływem, a tym samym sprawiając wrażenie subtelnie niejednolitych kolorystycznie, co dodaje im dyskretnie dekoracyjnego charakteru.

Granaty – przepis na modny fotel do salonu

Granatowy fotel do salonu to dobry wybór dla tych, którzy szukają alternatywy dla wszechobecnych szarości. Granaty są na pewno bardziej wyraziste, równocześnie trudno byłoby im jednak zarzucić nadmierną krzykliwość. Dlatego świetnie sprawdzą się we wszystkich tych wnętrzach, w których mile widziany jest dodatkowy zastrzyk koloru, ale nie uderzającej po oczach ekstrawagancji. 

Z czym najlepiej zestawiać granat we wnętrzach? Jeśli lubisz bezpieczne rozwiązania, postaw na biele, drewno oraz… szarości. Jeśli zależy ci na nieco bardziej nowoczesnym i zdecydowanym w wyrazie efekcie, możesz sięgnąć po róże, zielenie oraz żółcienie. Pamiętaj również, że granat świetnie prezentuje się w zestawieniu ze złotymi akcentami. W przypadku granatowych foteli mogą to być zarówno nóżki, jak i elementy podłokietników lub subtelnie pozłacane nity na tapicerce.

fotel do salonu

Fotele w musztardowej tapicerce – postaw na orzeźwiający akcent

Kolejny kolorystyczny hit tego sezonu to odcień musztardowy. Jest dość wyrazisty, dlatego znacznie lepiej niż jako kolor ścian jest go stosować w charakterze akcentów lub właśnie pod postacią tapicerek mebli do salonu. Musztardowy fotel to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy lubią akcenty przykuwające uwagę. Trzeba przyznać, że to dość dominujący kolor, dlatego lepiej z nim nie przesadzać – jeden fotel do salonu w takim odcieniu w zupełności wystarczy, aby skutecznie ożywić wystrój wnętrza, a równocześnie nie przyćmić całości aranżacji. 

Patchworkowe fotele – odważny design dla koneserów

Ta propozycja adresowana jest przede wszystkim do tych, którzy w aranżacji wnętrz chętnie sięgają nie tylko po kolor, ale i zróżnicowane desenie. Fotele z patchworkową tapicerką mają spore szanse okazać się w takim wypadku strzałem w absolutną dziesiątkę. Jeśli jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj o zachowaniu umiaru, a przede wszystkim zdrowego rozsądku. Patchworkowe fotele znajdziesz na sfmeble.pl

Patchworkowy fotel do salonu to mocny akcent, dlatego postaraj się, aby dla równowagi otaczały go mniej zdecydowane w wyrazie meble i dodatki. Niech towarzysząca fotelowi sofa będzie jednolita kolorystycznie. Najlepiej, aby był to jeden z odcieni, które pojawiają się na tkaninie obiciowej fotela. Tę samą regułę warto zastosować w przypadku poduszek dekoracyjnych. Bo chociaż kolory i desenie to świetny sposób na pozbycie się aranżacyjnej nudy i monotonii, lepiej stosować je w rozsądny i przemyślany sposób, w przeciwnym razie nietrudno przesadzić i wpaść w pułapkę kiczu i średnio przyjemnej dla oka pstrokacizny.

Materiał partnera: sfmeble.pl