aranżacja pokoju dziecięcego

Must-have w pokoju dziecięcym. Porady aranżacyjne

Urządzamy dom

W pokoju dziecięcym trzeba znaleźć miejsce na tyle rzeczy! Zabawki, książki, przybory szkolne, ubrania… każdy rodzic wie, jak niewiele trzeba, aby w tej przestrzeni zapanował prawdziwy chaos.

Aranżacja tak wymagającego wnętrza bywa trudna – w końcu jednej strony chcesz zmaksymalizować miejsce na zabawę, a z drugiej zapewnić wygodny dostęp do każdego przedmiotu. Jak to wszystko pomieścić w dziecięcym pokoju?

Przechowywanie zabawek – pojemniki i skrzynie

Każdy rodzic zgodzi się z tym, że zabawki to must-have w pokoju dziecięcym. A tam, gdzie pojawiają się zabawki, trzeba wymyślić sprytny sposób na ich przechowywanie – najlepiej taki, który pozwoli uniknąć bałaganu i umożliwi uczenie dzieci utrzymywania porządku. Jak się za to zabrać?

 Pojemniki na zabawki są dostępne w najróżniejszych kolorach i rozmiarach – wybierz takie, które spodobają się zarówno Tobie, jak i dziecku.

  • Kufry z płaską pokrywką możesz ustawić w zgrabny stosik, zaoszczędzając sporo miejsca. Dodatkowo, z kilku kuferków różnej wielkości, stworzysz estetyczną, kolorową piramidę.
  • Pojemniki z przezroczystego materiału lub siatki ułatwią maluchowi znalezienie swoich ulubionych zabawek, bez konieczności wyrzucania zabawek na dywan i wielogodzinnego szperania. Szeroki wybór pojemników znajdziesz na stronie Emako.
  • A może wolisz bardziej fantazyjne skrzynie na zabawki? Taki gadżet nie tylko uatrakcyjni dziecięcy pokój, ale także… posłuży jako zabawka. W końcu znalezienie pirackiego skarbu to marzenie każdego chłopca!

Rada I: Jeśli Twojemu dziecku spodoba się system przechowywania zabawek, z pewnością będzie chętnie sprzątało swoje skarby do odpowiednich pojemników i kuferków. Nauka odpowiedzialności i utrzymywania porządku połączona z zabawą? Trudno wyobrazić sobie coś lepszego.

Przechowywanie ubrań – co powiesz na mobilne szafki i wieszaki na ubrania?

Szafa czy komoda kojarzy się z wielkim, ciężkim meblem w stałym miejscu pokoju. Dla dorosłych to może i dobry pomysł, ale… wyobraź sobie lalkę, która spadła za szafę albo samochodzik, który pod nią wjechał. Mała tragedia gwarantowana! Co innego, gdy w pokoju dziecięcym stoi szafka na ubrania na kółkach - wtedy wydostanie ulubionej zabawki stanie się kaszką z mlekiem.

Szafka to masywny mebel, więc jeśli chcesz wprowadzić do wnętrza nieco lekkości, kup wieszaki stojące na ubrania. Ich lekki, zgrabny format świetnie dopasuje się do pokoju dziecięcego. Ruchome wieszaki na ubrania mogą stworzyć coś w rodzaju lekkiej, mobilnej przegrody, dlatego rozważ zakup wieszaka na kółkach. Ta wyjątkowa funkcjonalność ma to duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy pokój służy rodzeństwu. Gdy jedno z dzieci potrzebuje spokoju i skupienia, może przynajmniej w pewnym stopniu schować się za taką „ścianką działową”.

Czy nie byłoby cudowne, gdyby pewne meble rosły razem z dzieckiem? Takie rozwiązanie pozwala rodzicom zaoszczędzić sporo pieniędzy, które można zainwestować chociażby we wspieranie dziecięcego hobby albo niezapomniane wakacje. Jeśli też tak myślisz, zaopatrz się w teleskopowe wieszaki na ubrania. Ich wysokość spokojnie dostosujesz do wzrostu dziecka. Na rynku są też dostępne „rosnące” łóżka i biurka.

Rada II: Meble na kółkach to świetna rzecz – ale dla nieco starszego dziecka. Wspólna przejażdżka z wieszakiem czy szafką nie wyjdzie maluchowi na zdrowie… Więc jeśli Twoje dziecko dopiero uczy się chodzić - zrezygnuj z mobilności. Gdy Twój szkrab podrośnie, pamiętaj, że jeśli wstawisz to pokoju dziecka meble na kółkach, te muszą być wyposażone w hamulec.

Co musi się znaleźć w pokoju dziecięcym? Podsumowanie

Urządzanie pokoju dziecięcego to przygoda zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Liczne gadżety i akcesoria rozpalają wyobraźnię. Jednak na początek warto skupić się na zaplanowaniu, jak uporządkować dziecięce zabawki oraz ubrania.

  • Przechowywanie zabawek jest jednym z podstawowych wyzwań, przed którymi staje rodzic podczas aranżacji pokoju dziecięcego. Aby zapanować nad bałaganem, przydadzą się skrzynie, pojemniki i kosze.
  • System przechowywania ubrań powinien być wygodny i bezpieczny. Mobilne szafki lub wieszaki na ubrania na kółkach to meble wygodne i wielofunkcyjne i doskonałe dla starszych dzieci.

Szukasz inspiracji i funkcjonalnych rozwiązań do pokoju dziecięcego? Pełna oferta wieszaków na ubrania na stronie Emako.

Materiał partnera: Emako.pl

Zobacz również