Przechowywanie butów

10 sposobów na przechowywanie butów – wygodne, ładne i pomysłowe

Urządzamy dom

Z butami często jest kłopot. Bywa, że stoją wokół drzwi, w nieładzie i nie wyglądają dobrze. Podpowiadamy, w jaki sposób sprytnie i estetycznie zrobić z nimi porządek. Do wyboru masz nietypowe szafki i półki, skrzynie, kosze, stojaki, a nawet szufladę na kółkach. Zobacz nasze inspiracje.

reklama
Przechowywanie butów sposób 1: w szufladzie na kółkach
fot. loberon.pl

Sposób 1. Przechowywanie butów w szufladzie na kółkach

Co zrobić z zabłoconymi kaloszami? Przecież nie postawisz ich na białej podłodze. Oto prosty i efektowny patent. Potrzebujesz starej szuflady z doczepionymi kółkami, wysypanej żwirkiem. Dzięki kółkom i rączce przeciągniesz ją łatwo w inne miejsce. Kiedy kamyki się ubrudzą, „pojadą” do ogrodu i zostaną umyte.

Przechowywanie butów sposób 2: betonowe kostki
fot. limelace.co.uk

Sposób 2. Przechowywanie butów w betonowych kostkach

Idealnie nadają się do holu w loftowym albo artystycznym klimacie. Przyznać trzeba, że to bardzo nietypowa szafka na buty. Na niższej i szerszej kostce zmieszczą się trampki, adidasy, kapcie. Na wyższych znajdzie się miejsce na czapki czy torby. Kiedy znudzi ci się taki układ, wszystkie kostki możesz ustawić na podłodze, w taki sposób, aby rzeczy wrzucać od góry.

Przechowywanie butów sposób 3: pomalowane skrzynki
fot. Shutterstock

Sposób 3. Przechowywanie butów w skrzynkach po warzywach

To świetny pomysł na urządzenie przedpokoju. Wystarczy wziąć dwie skrzynki i fantazyjnie je zaaranżować. Mogą stać jedna na drugiej, ale w nieoczywisty sposób - jedna poziomo, druga pionowo z lekkim przesunięciem. Masz więcej butów? Potrzebujesz po prostu więcej skrzynek. Doskonale będą wyglądały, jeśli pomalujesz je na biało.

Przechowywanie butów sposób 4: szuflada pod schodami
fot. Shutterstock

Sposób 4. Przechowywanie butów w szufladzie pod schodami

W jaki sposób wykorzystać przestrzeń pod schodami? Możesz zamontować szafki na ubrania - w najwyższym miejscu i szufladę na buty - w najniższym. Ciągniesz za uchwyt i wszystkie masz na wyciągnięcie ręki.

Przechowywanie butów sposób 5: ażurowa półka
fot. loberon.pl

Sposób 5. Przechowywanie butów na ażurowej półce

W holu pięknie się też zaprezentuje metalowa półka na buty. Może być zupełnie prosta, albo jak ta z finezyjnym ornamentem. Do tego białego, monochromatycznego wnętrza pasuje czarna, ale mogłaby być niebieska, zielona, a nawet biała.

Przechowywanie butów sposób 6: uchwyty na klapki i kapcie
fot. surpasshomeware.com

Sposób 6. Przechowywanie butów w uchwytach na klapki i kapcie

Zamiast ustawić je pod ścianą w łazience, powieś klapki na ścianie. Wystarczy zamontować na niej obręcze. To też jest bardzo dobry sposób na przechowywanie kapci w przedpokoju.

Przechowywanie butów sposób 7: drewniana skrzynia
fot. loberon.pl

Sposób 7. Przechowywanie butów w drewnianej skrzyni

Taka rustykalna skrzynia pomieści mnóstwo par i wcale ich nie widać. Przy okazji skrzynia jest też siedziskiem, na którym wygodnie założysz buty. Przyznasz, że świetnie prezentuje się w przedpokoju. Może być biała z napisem, jak ta na zdjęciu, w innym kolorze albo w odcieniu naturalnego drewna.

Przechowywanie butów sposób 8: pleciony kosz
fot. Shutterstock

Sposób 8. Przechowywanie butów w plecionym koszu

Zawsze wygląda efektownie i wnosi dużo ciepła do wnętrza. Włożysz do niego rzadziej używane buty. Zwróć uwagę na cały kącik w przedpokoju. Oprócz kosza, jest lustro i klasyczny wieszak na ubrania. Wszystkie elementy tej układanki idealnie do siebie pasują.

Przechowywanie butów sposób 9: nowoczesna półka słupek
fot. fabrykaform.pl

Sposób 9. Przechowywanie butów na nowoczesnej półce słupku

Podmiejski dom nie zawsze jest rustykalną chatą. Oto hol w skandynawskich klimatach, prosty i funkcjonalny. Takie też są półki i szafka na buty. Proste, praktyczne, w stonowanym kolorze. Ciekawym pomysłem jest pionowa półka. Buty są widoczne tylko z jednej, mniej widocznej od wejścia strony.

Przechowywanie butów sposób 10: stojak na wysokie buty
fot. loberon.pl

Sposób 10. Przechowywanie butów na specjalnym stojaku

Jest zrobiony z żelaza i ma antyczne wykończenie. Może stać przed domem albo w przedpokoju. Szczególnie wygodny do przechowywania kaloszy i kozaków, które lubią się przewracać i zalegać w holu. Wydaje się idealny na wiosenne pluchy. Poza tym tak trzymane buty, szybko wyschną. Na stojaku powiesisz ich cztery pary.

Tekst: Beata Woźniak  Zdjęcia: materiały firm, Shutterstock

Zobacz również