kosmetyki naturalne

L’Erbolario – poznaj nietestowane na zwierzętach naturalne kosmetyki

Eko życie

Ponad 40 lat temu w rodzinnej manufakturze zielarskiej małżeństwo Daniela Villa i Franco Bergamaschi, korzystając z dawnych receptur, stworzyło pierwszy kosmetyk pod nazwą marki L’Erbolario. 

reklama

Naturalne kosmetyki L’Erbolario 

L’Erbolario powstało w Lodi w północnych Włoszech. Tu wymyśla się formuły kosmetyków, przygotowuje produkty, sprawdza jakość i pakuje. Stąd pochodzą wszystkie ekstrakty roślinne. Można więc powiedzieć, że są całkowicie made in Italy. Uprawy mają ponad 200 tys. m² i mieszczą się w Naturalnym Parku Przyrody nad rzeką Adda, gdzie używa się tylko naturalnych nawozów i środków.

Nie ma mowy o pójściu na skróty i stosowaniu pestycydów, herbicydów czy syntetycznych środków. Dowodem uczciwości są przeróżne certyfikaty, w tym najważniejszy – Włoskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Ekologicznego, wydany przez ICEA (Institute for Ethical and Environmental Certification). Kosmetyki mają wegański skład (wyjątkiem jest mleczko pszczele). Zobacz, ile znaczeń kryje się za słowem „eko” wydrukowanym na opakowaniu szamponu czy kremu.

Perfumy i kosmetyki nietestowane na zwierzętach

Przyroda jest najważniejsza. Kosmetyki testuje się na ochotnikach i metodą in vitro na obecność najbardziej uczulających metali (niklu, ołowiu, kadmu, rtęci, arsenu, antymonu i chromu). Nie ma w nich parabenów, wazeliny, sztucznych barwników i innych tego typu szkodliwych dla zdrowia substancji.

Firma nigdy niczego nie testuje na zwierzętach. Walczy o zakazanie tych praktyk. Robi to z taką determinacją, że nawet kilkadziesiąt lat temu jej założyciele sprawdzali kosmetyki na własnej skórze oraz na… przyjaciołach. L’Erbolario dba o różnorodność biologiczną. Na terenie swoich upraw posadziło 30 tys. drzew i krzewów. Aby zwabić ptaki do własnego ogrodu, powieszono 100 sztucznych gniazd, a w zimie dokarmiane są zwierzęta. To wszystko przyczynia się do ratowania planety.

Ekologiczne kosmetyki i opakowania

Produkty zamknięte są w ekologicznych opakowaniach, np. z trzciny cukrowej, a wszystkie materiały papierowe mają certyfikaty. Jako jedna z pierwszych firm w Europie L’Erbolario stosuje materiał OWP, czyli Ocean Waste Plastic, z recyklingu odpadów oceanicznych. 
Produkty L’Erbolario znajdziecie w Hali Koszyki w Warszawie oraz na www.erbolario.pl
Opracowanie: Beata Woźniak Zdjęcia: materiały prasowe

Zobacz również