Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Dlaczego wyje pies?

Co chce powiedzieć Twój pies?
Dlaczego wyje pies? Co chce powiedzieć Twój pies?


Dlaczego Twój pies odstawia makabryczny koncert, zazwyczaj w środku zimy?

Wiadomo, wyje, bo wyczuł, że ktoś zaraz odejdzie. Zwęszył śmierć i żeby nadać jej przyjściu odpowiednie tło „muzyczne”, odstawia makabryczny koncert, zazwyczaj w środku zimnej nocy.

Jeśli wyje do księżyca, to jeszcze pół biedy – istnieje szansa, że zamiast śmierci zapowiada jakieś inne, mniejsze nieszczęście. Ale jeśli przyłapiemy go na wyciu z łbem spuszczonym do ziemi, to grób, mogiła! Wtedy można tylko splunąć trzy razy przez lewe ramię, przerzucić przez nie trzy szczypty soli albo biec do domu i przewracać leżące koło łóżka pantofle podeszwami do góry. Podobno takie zabiegi pomagają.

reklama

Można też, oczywiście, wzruszyć ramionami, zignorować zabobon i przypomnieć sobie, czemu tak naprawdę wyją psy. A robią to w celu zaznaczenia swojego terytorium (w wolnym tłumaczeniu wycie oznacza: „ja tu rządzę, trzymaj się z daleka!”) albo żeby zwołać swoje stado np. na polowanie.

Dlatego właśnie Twój Pikuś/Diana/Azor napędzają stracha przesądnym sąsiadom, kiedy zostawiasz je same w domu – wyją, żeby przywołać Ciebie, istotnego członka stada, z powrotem na miejsce.