Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Dekoracje z pelargonii do domu i ogrodu

 
 
Bajecznie kolorowe pelargonie wyrosną praktycznie wszędzie. Wykonacie z nich piękne, letnie dekoracje, które będą wspaniałą ozdobą dla waszego domu i ogrodu.
 

dekoracje z pelargonii do domu i ogrodu

 
Wyrosną praktycznie wszędzie. I to nawet wtedy, gdy nie macie ręki do kwiatów. Jest tyle odmian i kolorów, że warto dla nich poszaleć z doniczką. Posadźcie je w garnku w grochy, starej walizce albo weźcie konewkę, której już nie używacie. Pamiętajcie o dziurkach w dnie, by nie gromadziła się woda, albo o grubej warstwie drenażu.
 
Plecione kosze to świetne donice. Przymocujecie je do ściany lub powiesicie na stelażu. A ze starych okien możecie zrobić piękną, ozdobną szklarenkę dla pelargonii.

 
W domu, aby wykonać piękną dekorację, gałązki z kwiatkami przytnijcie na różne długości i wstawcie pojedynczo do kilku szklanych buteleczek lub wazoników. Ustawione na tacy będą pachnącą ozdobą letniego stołu.

Ale pelargonie nie tylko dobrze wyglądają! Listki pachnących odmian możecie dodać do domowego potpourri, a płatki do ulubionych sałatek i deserów.
 

PRZECZYTAJCIE TAKŻE: Jak przezimować pelargonie?

 
 

pelargonie Na BALKONIE i tarasie

 
Pelargonie uwielbiają ciepło. Nic dziwnego, bo przyjechały do nas z Afryki. W półcieniu też wyrosną, ale nie będą już tak okazałe jak te, które kąpią się w słońcu. Lubią mieć trochę miejsca dla siebie, dlatego posadźcie je w odstępach co najmniej 20 cm. I koniecznie kupcie im specjalną ziemię!

Wybierając kwiaty na balkon pamiętajcie, że najlepsze będą zwisające odmiany bluszczolistne. 
 
reklama
 
Zdjęcia: Pelargonium for Europe, Flora press
Opracowanie: Magdalena Burkiewicz
 
Weranda Country 6/2017