Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Zero waste: pomysły na dekoracje z odzysku

Świeczniki wykonane z kieliszków na jajka Zdjęcie 4/16
 
 
Stare miseczki zamień w lampkę, sanki w wieszak, wiadro w doniczkę. Podaruj przedmiotom nowe życie. I zgodnie z ideą zero waste, niech nic się nie zmarnuje.
 

Dekoracje zero waste: wszystko się przyda

 
Zanim wyrzucisz – obejrzyj starocie ze wszystkich stron. Każdej rzeczy, która służyła nam wiele lat, należy się odrobina szacunku. Może uda się z niej zrobić jeszcze coś ładnego? 

Na podstawę lampki stołowej 
weź ceramiczne miseczki i sklej je rozgrzanym klejem z pistoletu, a potem przewierć otwory na kabel. Z talerzy ułożysz dekorację na ścianie. Najpierw mazakami do ceramiki namaluj na nich wzorki, potem utrwal je w piekarniku i możesz wieszać – na mocnej taśmie montażowej albo na haczykach do ozdób.
 
reklama


Potrzebne gałki do mebli? Idź do lasu i nazbieraj gałązek, poszukaj w szufladzie zbędnych sztućców i przykręć je do drzwiczek wkrętami meblowymi. Niepotrzebne klamki szybko zamienisz w wieszak, kieliszki na jajka – w igielnik lub świecznik. 
 

Pomysł na Oryginalną lampę


Chcesz samodzielnie zrobić lampę? Do wiszącej potrzebny będzie kabel z podsufitką i obsadką. Na klosz nadadzą się nawet stare emaliowane lejki lub foremka do pieczenia ciasta.

Lampa będzie wyglądała bardziej elegancko i stylowo, gdy powiesisz na rancie za nóżki kryształowe lub szklane kieliszki z wytłuczonych kompletów

Tekst: Magdalena Burkiewicz   
Zdjęcia: Flora press, Picture press/East news, Living4media/free
 
Weranda Country 2/2018