Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Świąteczne dekoracje z szyszek, patyków i mchu

 
 

Do pięknych, świątecznych dekoracji wcale nie potrzebujecie ozdób ze sklepu. Wystarczą kwiaty oraz malowane szyszki, patyki i mchy!

Dekoracja z chrobotka i szyszek

 
Tych gałęzi nie trzeba zrywać – porośnięty srebrnym i stalowoniebieskim chrobotkiem reniferowym chrust leży w lesie pod nogami. Ułóżcie patyczki na obręczy i owińcie cienkim drucikiem. Prawdziwe i szklane szyszki przyklejcie na gorąco klejem z pistoletu.
 

Świąteczne wieńce i bukiety

 

Nawet jeśli święta kojarzą wam się z mocnymi kolorami: złotem, zielenią, karminem czy błękitem, może tym razem przygotujecie dom w kolorze srebra i śniegu. Świąteczne bukiety w kolorze bieli są takie eleganckie! Zobaczcie, jak pięknie ozdobią wasz stół, jeśli wykorzystacie kilka prostych pomysłów.

Niektóre białe kwiaty wyhodujecie z cebulek w domowym ciepełku, na przykład zwartnice i hiacynty. Będą wyglądać pięknie nawet w zwykłym słoiku czy szklanej butelce. Można je ściąć lub wyjąć z ziemi razem z cebulką. Ale uwaga, hiacynty w wazonie nie lubią towarzystwa! Jeśli chcesz mieszać gatunki, lepsze będą tulipany i jaskry z kwiaciarni.

reklama


Zamiast ognistoczerwonej poinsecji wybierzcie delikatne białe gwiazdy betlejemskie lub ciemierniki. Te ostatnie tuż po świętach wynieście w doniczkach w chłodne miejsce, a gdy się nieco ociepli, przesadźcie kwiaty do ogrodu.

Białe kwiaty, biała i srebrna farba – to można kupić. Teraz jeszcze rozejrzyjcie się, kto co ma w domu – srebrne talerzyki, łyżki, foremki do ciastek, puszki, bombki – i ze wszystkich tych drobiazgów oraz zielonych gałęzi, spleciecie bajeczne wieńce.

Choinkowe ścinki nikomu nie są potrzebne, tymczasem zrobicie z nich oryginalne, pachnące żywicą dekoracje do prezentów i gęste wianki na drzwi. Potrzebujecie tylko pierścieni z gąbki florystycznej (kosztują kilka złotych), w które wetkniecie końcówki gałązek. Świerkowe lub sosnowe dekoracje powieście nad drzwiami i połóżcie na stole.

Dekoracja z gałązek i patyków

 
Przydadzą się nawet te, z których jesienią opadają igły, czyli modrzewiowe. Szyszki na szczęście trzymają się mocno. Dodajcie do nich brzozowe kijki i zwiążcie konopnym sznurkiem. Gwiazda gotowa!
 
 
Zdjęcia i stylizacje: Anna Örnberg, Bente Halkjær/House of Pictures,  Starsuniteeurope.eu
Zdjęcia: Tommy Durath/House of Pictures, Kira Brandt/House of Pictures,  Starsuniteeurope.eu
Opracowanie: Joanna Halena  
 
Weranda Country 1/2018