Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Wiosenne dekoracje - kwitnące gałązki

 
 

Wybierz się do ogrodu lub do lasu, zetnij kilka bazi, nawet tych z pąkami, które jeszcze śpią. W domu zakwitną w piękne wiosenne bukiety. 

WIOSENNE DEKORACJE - KWITNĄCE GAŁĄZKI:


Wiosenne dekoracje nad stołem

Wieniec musi być dość masywny, więc spleć go z gałązek magnolii, derenia, oczaru lub leszczyny z baziami. Przywiąż do niego buteleczki z pojedynczymi kwiatkami lub listkami.

Na drzwi zrób ozdobne serduszko – to łatwe zadanie: drucik owiń gałązkami, dodaj parę piórek i kolorową wstążkę.  

Gałązki w dobrym towarzystwie

W płytkim wazonie albo w misce ustaw gałązki i bazie. Wpleć w nie kwiaty – tulipany, hiacynty, zawilce wieńcowe. Gdy zwiędną, wymień na inne. Pamiętaj, by uzupełniać wodę – gałązki przyniesione z ogrodu potrzebują jej, by wypuścić listki.

Jakie to proste: przebiśniegi pod kloszem, zawieszki z rzeżuchą w skorupkach, bombki z puchatych bazi. Budzącym się do życia gałązkom dodadzą uroku ptaszki, motylki lub kwiatki wycięte z kolorowego papieru albo bibuły.

reklama


Dom w pąkach

Z ogrodu przynieś ocynkowaną konewkę i osłonkę na doniczki – sprawdzą się jako wazony. Do przezroczystego słoja włóż kolorowe wydmuszki, nic więcej im już nie trzeba. Nagie gałązki możesz ozdobić kwiatkami z bibuły, chorągiewkami czy kłębkami wełny. Z kolorowych karteczek zrobisz łańcuch – wystarczy przewlec je przez sznurek.Zdjęcia i stylizacja Walter Cimbal/Picture Press/East News/Gap Photos

Weranda Country 3/2018