Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Ozdoby choinkowe z bibuły i z papieru

Ozdoby choinkowe z bibuły i z papieru Karton i sznurek to idealne składniki na ciekawe dekoracje choinkowe!
 
 

Szukasz pomysłu na kreatywne dekoracje bożonarodzeniowe? Zobacz, jak zrobić ozdoby choinkowe z bibuły i z papieru!

Dekoracje świąteczne z bibuły
 

Bibuła to bardzo wdzięczny materiał do robienia dekoracji świątecznych. Zazwyczaj dzieci uczą się, jak je robić w szkole podstawowej na lekcji plastyki. Do najpopularniejszych należą, oczywiście łańcuchy na choinkę.

My jednak polecamy wersję dla zaawansowanych, czy kwiaty z bibuły, które są hitem sezonu 2017/2018. Do tak okazałych ozdób choinkowych nie są potrzebne dodatkowe girlandy czy włosie anielskie.

Z czego zrobić ozdoby na choinkę?
 

Ekologiczne ozdoby choinkowe z papieru nie muszą oznaczać wydania kroci na elegancką papeterię. Świetnie sprawdzi się tania, biała bibuła oraz… zwykłe kartony. O te ostatnie szczególnie nietrudno w gorącym okresie zamawiania prezentów przez Internet.

reklama


Do papieru doklejmy akcesoria, które wzbogacą dekorację. W sklepach jest duży wybór cekinów, kryształków, brokatu. Pamiętajmy, że zawsze możemy wykorzystać również zasoby domowe: guziki, watę, pompony od starych czapek, wełnę czy filc.

Aranżacja spodu choinki
 

Przy aranżacji choinki pamiętajmy także o podstawie. Jeśli drzewko stoi w zwykłej doniczce, owiń ją krepiną i przewiąż kolorową tasiemką, zawiązując na środku wielką kokardę.

Możesz również wykonać sztywną osłonkę z białego papieru technicznego, wycinając końce w kształt ośnieżonych wierzchołków gór. Jeśli zdecydujesz się na szary papier – dopasuj do niego naturalny sznurek.Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock

Zobacz również: