Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Zrób to sam: dekoracje z dyni całej w kwiatach

Zrób to sam: dekoracje z dyni całej w kwiatach Jesienny bukiet z róż, jagód, chryzantem i piór.
 
 

Środek jesieni to czas rozgrzanych oranży, zmysłowej czerwieni i promiennych akcentów żółtego. Jeśli chcesz urządzić się w domu zgodnie z rytmem matki natury, nie pędź do sklepu po ozdoby. Zrób je sam! Dekoracje z dyni całej w kwiatach prezentujemy w galerii.

Jakie kwiaty do dekoracji jesiennych?
 

W październiku i w listopadzie królują chryzantemy – niegdyś panie lata, dziś również damy jesieni. Jeśli bulwiaste kwiaty nie pasują do Twojej kompozycji, poszukaj innych odmian. Być może bardziej odpowiednie okażą się wyciągnięte języczki chryzantemy drobnokwiatowej lub klasyczna uroda złocienia różowego.Jesienią kwitną również astry, jeżówki purpurowe, begonie i dalie. W aranżacji niechaj pojawi się wrzos i symbole złotej pory roku: żołędzie, kasztany, szyszki i jarzębina.

reklama

Zrób to sam: dekoracje z dyni, ale z jakiej?
 

Najbardziej odpowiednie do dekoracji są odmiany dyni o twardej skórce. Praktyczne okazują się warzywa o szerokiej podstawie, gdyż samodzielnie stoją. Okazy podłużne warto postawić na boku.

Niezwykle wdzięczna jest dynia biała, która szlachetnie współgra z białymi chryzantemami, tak zwanymi „bułkami” oraz kontrastującą jarzębiną. W stylizacji przydatny może się okazać jeden trik: suchą i oczyszczoną skórkę dyni smarujemy olejem roślinnym. W tym celu można użyć zwykłego pędzla kuchennego. Ten prosty zabieg sprawia, że aranżacja dłużej wygląda świeżo.

Zdjęcia: Shutterstock
Tekst i opracowanie: Karolina Marek