Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

9 pomysłów na stare opony w ogrodzie

Pomysł na stare opony w ogrodzie nr 1: łabędzie w oczku wodnym
 
 

W garażu piętrzą się stare opony? W ogrodzie mogą być wyjątkową dekoracją! W galerii zamieszczamy 9 pomysłów na to, co zrobić z oponami, gdy nie nadają się już do jazdy.
 

Czym malować opony do ogrodu?
 

Przed malowaniem, opony należy dokładnie odtłuścić, umyć i wysuszyć. Stanowisko lakierowania dobrze by było również ochronić przed latającymi pyłkami oraz owadami.

Równe pokrycie bieżnika nie jest proste, dlatego opony najłatwiej maluje się uniwersalną farbą w sprayu. Jedno opakowanie kosztuje około 8 złotych. Należy pamiętać, by spryskiwać powierzchnię krótkimi seriami, fragment po fragmencie. Miejsce, w którym lakierujemy, musi zostać wcześniej zabezpieczone folią ochronną z dużym zapasem (bardzo łatwo ubrudzić farbą wszystko dookoła). By uzyskać intensywny kolor, konieczne może okazać się użycie podkładu oraz nałożenie dwóch warstw lakieru. Warto spróbować lakieru z efektem starego złota – tu niedokładność malarza zostanie odebrana jako przejaw wyrazu artystycznego.

Gumę można pomalować również farbą olejną. Akrylowa po kilku sezonach zacznie schodzić pod wpływem warunków zewnętrznych.
 

Jak mocować kółka do opon?
 

Jeśli planujemy wykonać  mobilny stolik z opon, należy pamiętać, że guma jest niewdzięcznym materiałem do sztywnych konstrukcji. Aby mebel kręcił się bez trudu, warto od spodu przybić sztywną płytę lub deskę i do niej dopiero przymocować kółka.
 

Czym ciąć opony samochodowe?
 

Istnieją specjalne nożyce do cięcia opon oraz noże na gorąco, które zdecydowanie usprawniają pracę. Gumie samochodowej podołają również wyrzynarka do drewna i metalu oraz kątówka.

Zobacz również: Meble ze skrzynek i palet.

Tekst: KM
Zdjęcia: Shutterstock

reklama