Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kompozycje kwiatowe w kolorach wiosny

Kompozycje kwiatowe w kolorach wiosny Cornelia Weber/ Living4media/Free  
 
 

Wiosna wpuszczona do ogrodu wylewa się na stoły i koce piknikowe ku naszej radości. Sprawdź, jak przygotować kompozycje kwiatowe do ogrodu i do domu.
 

Kompozycje kwiatowe na działce
 

Choć modne są dziś nieokiełznane ogrody (więcej na ich temat przeczytasz w artykule: Cebulki na dziko), mobilne kompozycje w donicach podnoszą estetykę każdego podwórza. Kwiaty warto łączyć kolorystycznie – tworząc ombre lub wręcz przeciwnie, kontrastowe plamy. Jednak wszystkie rośliny wydzielają wyjątkowy zapach. Mogą pomóc w stworzeniu nietuzinkowych, żywych perfum, które w dodatku będzie można przenosić w dowolny zakątek ogrodu.
 

Kwiaty mocno pachnące
 

Pachnące dekoracje można utworzyć z róż, lilaków i hiacyntów. Docenić trzeba drobne i wiotkie konwalie, maciejki i kocimiętki, których cała uroda tkwi w drobnym kwiecie. Lista intensywnie aromatyzujących roślin jest o wiele dłuższa. Powinny znaleźć się na niej również: hoja, eucharis, oleander, jaśmin, oczar, mahonia, kalina i robinia.
 

Aranżacje kwiatowe przed domem
 

Kwiatowe miraże nie tylko cieszą oko. Okazują się cierpliwymi pomocnikami domu. Strzegą okien i drzwi przed wkroczeniem niechcianych, skrzydlatych gości. Doskonale w tej roli sprawdzają się lawenda wąskolistna, pelargonia, heliotrop i plektrantus.

Wiaderka i donice późną jesienią należy schować do domu, by w wiosnę znów pozwolić im oddychać rześkim powietrzem, a nam – świeżymi kwiatami.
 

Dekoracje kwiatowe do domu
 

Cięte kwiaty prosto z ogrodu nie utrzymają się długo w wazonie, lecz - gdy rosną gęstymi kępami tuż pod nosem – kto nie zechce skusić się i zerwać choć jednego? Zapraszamy do obejrzenia roślinnych aranżacji: Piękne wiosenne bukiety.

Pamiętajmy, że niektóre kwiaty są jadalne, dlatego mogą wylądować wprost na talerzu – pachnąc, wyglądając i smakując. Konkretne przepisy znajdują się w artykule: Pyszne kwiaty.

Tekst: Karolina Marek
Stylizacja i zdjęcia: Cornelia Weber/ Living4media/Free

reklama