Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Pomysły na dekoracje wielkanocne

Zdjęcia i stylizacja: Kinga Błaszczyk-Wójcicka, Anna Simon  
 
 

Kwiatowe, pastelowe i w skorupkach – dekoracje wielkanocne obwieszczają, że do domu wkroczyła wiosna. Prezentujemy kilka pomysłów na ciekawe ozdoby.

Dekoracje ze skorupek po jajkach
 

Wykorzystanie pustych skorupek to patent na ekologiczne ozdoby, które łatwo wykonać samemu w domu. W okresie świątecznym wypieki pochłaniają wiele jaj. Można z nich robić wydmuszki. Środek zostanie wykorzystany do ciasta, a skorupka – do dekoracji.

Wydmuszki należy dokładnie wyczyścić z wierzchu, aby można je było poddać dalszym zabiegom, czyli na przykład malowaniu. Istnieje wiele technik ozdabiania skorupek. O części z nich informacje są dostępne w artykule: Polskie pisanki wielkanocne.

reklama


Skorupki są dobrą bazą do zrobienia stroików na stół wielkanocny. Można je wyeksponować w ozdobnym gniazdku lub potraktować jako małe wazoniki do świeżych kwiatów wiosennych. Gotowe dekoracje ze skorupek po jajkach znajdują się w galerii zdjęć powyżej.

Dekoracje wielkanocne z kwiatów
 

Staropolską tradycją na wiosnę dziewczęta zaplatały wianki. Mogą one zdobić nie tylko białogłowe, ale również: dom. Należy jednak pamiętać, że dekoracje ze świeżych kwiatów nie utrzymają się długo. Warto wykorzystać gałązki i rośliny, które nie rozpadną się, gdy całość wyschnie.

Naturalną dekorację wnętrza stanowią kwiaty doniczkowe, które na czas wielkanocny warto przenieść w okazjonalne osłonki z zajączkami i kurczakami. Do stałych aranżacji znajdujących się w domu można także wetknąć ozdoby na patykach. Są bardzo popularne, ponieważ łatwo je zdemontować po zakończeniu świąt.

Dekoracjom towarzyszą obrusy i bieżniki w jasnych kolorach. Zawsze odpowiednie okażą się białe serwety, natomiast dużo słońca do wnętrza wniosą żółcie, zielenie i pastelowe błękity

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia i stylizacja: Kinga Błaszczyk-Wójcicka, Anna Simon

Weranda Country 4/2017