Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

13 nakryć stołu na Halloween

Dynia w roli głównej - nie tylko jako ozdoba, ale i waza na zupę. fot. Villeroy&Boch, kolekcja Old Luxembourg Zdjęcia: Villeroy&Boch, IKEA, Shutterstock, Pixabay  
 
 

Halloween przywędrowało do nas z Ameryki i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. 31 października staje się rodzajem odskoczni od kojarzących się ze smutkiem i zadumą pierwszych dni listopada. Podczas Halloween dzieci z radością bawią się w przebieranki, dorośli urządzają seanse horrorów, a studenci wybierają na klubowe imprezy. Organizując przyjęcie z okazji tego święta warto pomyśleć o odpowiednim nakryciu stołu i obowiązkowych słodkościach, które będziemy mogli podarować dzieciom, chroniąc się przed złośliwym psikusem. Obejrzyj galerię zdjęć i przekonaj się, jak pomysłowo i elegancko nakryć stół na Halloween.

Jak nakryć stół na przyjęcie Halloween?

Podstawą udanego przyjęcia jest pięknie nakryty stół. Halloween kojarzy się głównie z dwoma kolorami: czarnym i pomarańczowym, i to one powinny być motywem przewodnim nakrycia. Doskonałym dodatkiem będą także srebrne sztućce z ozdobnymi rączkami, kilka jesiennych liści oraz dynie pod każdą postacią. Jeśli mamy chwilę czasu, możemy dodatkowo wyciąć z czarnej tektury nietoperze lub koty i poukładać je pomiędzy talerzami, a z białej włóczki lub sznurka utkać pajęczyny, które zawiesimy nad stołem. Nastrój Halloweenowego przyjęcia podkreślą także świece, najlepiej w wysokim świeczniku.

Dynia w wielu odsłonach

Dynia to obowiązkowa ozdoba na Halloween. Możemy potraktować ją jako dodatek dekoracyjny, przewodni motyw przepisów kulinarnych do dań, które podamy na przyjęciu lub zamienić ją w lampion. Doskonałym pomysłem będzie także wydrążenie dyni i potraktowanie jej jako miski na zupę lub sałatkę.
 

Sprawdzone przepisy z dynią w roli głównej

Przygotowując przyjęcie z okazji Halloween możesz skorzystać z naszych sprawdzonych przepisów:
Dżem z dyni z jabłkami
Pikantny krem z dyni
Dynia z rozmarynemTekst: Katarzyna Kujac
Zdjęcia: Villeroy&Boch, IKEA, Shutterstock, Pixabay

reklama