Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kolorowa poczta domowa

Babeczki oflaguj znaczkami. Mogą one wskazywać różne smaki nadzienia. Zdjęcia: Franziska Taube/Living4media/Free, Shutterstock  
 
 

Znaczki z wakacyjnych kartek są jak miniaturowe obrazy. Tym razem zdobią ramki, pudełka, naczynia…

Bileciki ze znaczków pocztowych
Taka dekoracja będzie zabawnym dodatkiem do prezentu. Kaftanik dla niemowlaka zapakuj w pudełko z boćkiem. A pamiątkę z Meksyku przypieczętuj znaczkiem z papugą.

Znaczki - ślad wspomnień
Masz przyjaciół, którzy przysyłają ci pocztówki z całego świata? Będzie im miło, gdy odnajdą ślad po swoich wojażach w twoim domu. Powrócą wspomnienia i posypią się opowieści o tropikalnych przygodach. A może przy okazji wpadniecie na pomysł kolejnej wycieczki.

Jak odkleić znaczek nie niszcząc go?
Znaczek ładnie odejdzie od koperty, jeśli włożysz ją do letniej wody z solą. A jeśli przyszedł z piękną kartą pocztową i nie chcesz jej niszczyć, potrzymaj ją chwilę nad parą gotującej się wody i też się odklei.

Znaczki zamiast etykiet
Możesz ostemplować słoiczki, zamiast je podpisywać. Na miód z domowej pasieki powędruje pasiasta pszczółka, na białą porcelanę znaczki z kwiatami. Urządzasz przyjęcie
po powrocie z dalekiej podróży? Oflaguj znaczkiem babeczki, a do picia podaj odlotowe drinki w kapelusikach z samolotami.

Tekst: Eliza Otto  
Zdjęcia: Franziska Taube/living4media/free, shutterstock

reklama
Weranda Country nr 6/2015