Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Papierowe kwiaty - zrób to sam

Zdjęcia: Living4Media/Free, Flora Press  
 
 

Karnawał się skończył, ale idzie wiosna. Radość, radość, radość. Zanim rozkwitną na dobre kwiaty i drzewa, zróbmy je sobie sami. Kwiaty, pompony, motyle będą bardzo efektowne, a zrobimy je w kilka minut. Będą zabawnym kotylionem, ozdobą stołu albo drinka.

Z kolorowej bibuły wycinamy różnej wielkości kółka (im więcej, tym bardziej puchaty wyjdzie pompon), robimy nożyczkami fale na krawędziach, przeszywamy przez środek nitką i stroszymy.

Z krepiny związujemy motyle. Wystarczy biała serwetka, patyczki, koraliki i klej. Z papieru wycinamy kilkanaście kółek, nacinamy je, układamy jedno na drugim, zszywamy pośrodku, nabijamy na patyk, tak żeby na końcówkę można było nałożyć koralik, a do dziurki wciskamy kropelkę kleju. Jak wyschnie, stroszymy płatki i podkręcamy końcówki nożyczkami. Bukiet jaskrów gotowy.

Wianek z pomponami
Uplecione z wikliny kółko malujemy na biało zwykłą farbą akrylową i wieszamy na nim pomponowe róże. Przymocujemy je miedzianymi drucikami albo kolorowymi nitkami.

Obrączka z żonkilem
Bibułkowy pomponik przyszywamy do atłasowej tasiemki i zawiązujemy na serwetce lub na nóżce kieliszka. Z krepiny możemy zrobić dekoracyjną kryzę na słomkę.

Zdjęcia: Living4Media/Free, Flora Press

reklama
Weranda Country nr 2/2015