Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Co te mamy zmajstrowały

Zdjęcie: Shutterstock
 
 

Justyna i Ola poznały się w pracy i udowodniły, że za biurkiem w urzędzie rodzą się fantastyczne pomysły. Prowadzą blog WARSZTAT MAMY, pieką, rysują, kleją, malują, a wszystko z dzieciakami i dla dzieciaków.

Justyna Jezierska-Dzyr – mama 7-letniej Zosi, miłośniczka kawy z mlekiem, dżinsów, biegania, książek i fotografii. Zosia, już uczennica, maluje, wycina, czyta i kocha koty.

Ola Machowicz-Jaworska – mama dwóch chłopaków: 7-letniego Grześka i prawie 9-letniego Maćka, notorycznie zmuszana do kibicowania polskiej reprezentacji piłkarskiej, w której jej synowie zamierzają grać w najbliższej przyszłości. Zaraziła dzieci miłością do książek i fotografii, obaj lubią też asystować w kuchni, zwłaszcza gdy jadłospis przewiduje czekoladę i truskawki.

Na pomysł bloga wpadły trzy lata temu, gdy szykowały święta Bożego Narodzenia. Same fotografują swoje prace, a ich proste i zabawne patenty robią furorę wśród dzieciaków.

Herbatniki z witrażami
Na pierwszy rzut oka słodkie witraże wydawały się kosmicznie trudne – przynajmniej my tak sądziłyśmy. Okazały się jednak smaczne, łatwe i śliczne. Przepis jest prosty i w zasadzie zwyczajny – po prostu herbatniki. Jak to przy kruchych – trzeba ciasto szybko i sprawnie zagnieść, a potem przez pół godziny schłodzić w lodówce. Potem rozwałkowujemy i wycinamy foremkami ciastka. W każdym trzeba zrobić miejsce na „szybkę”, a także dziurkę na nitkę (słomką).

Na końcu układamy wycięte ciastka na blasze. Do okienek wsypujemy rozkruszone kolorowe landrynki. Kruszenie jest dużo łatwiejsze i wymaga znacznie mniej sprzątania, gdy cukierki włożymy do foliowego woreczka – sprawdzone – i dopiero wtedy zaczniemy walić młotkiem. Pieczemy w temperaturze 175°C przez 10-12 minut. Po wyjęciu blachy z piekarnika nie zdejmujemy ciastek od razu – czekamy, aż roztopione landrynki zastygną. Proste, prawda?

Papierowa rozetka
Kolorowy papier tniemy na równe 5-6-centymetrowe paski. Zaginamy je w połowie i w miejscach złożenia zszywamy zszywaczem biurowym. Następnie każdą z połówek paska smarujemy klejem i zginamy do środka. To wszystko, rozetka gotowa!

Warsztat Mamy ma także swój profil na Facebooku: www.facebook.com/warsztatmamy

Tekst i zdjęcia: Ola Machowicz-Jaworska i Justyna Jezierska-Dzyr, Stockfood/free, Shutterstock

reklama