Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Jak pięknie zapakować prezent na święta?

Pomysłowo zapakowany prezent? Zobacz naszą wielką galerię inspiracji!
 
 

Każdy upominek cieszy, ale ładnie zapakowany prezent sprawi jeszcze więcej radości. Szykujemy więc bibuły, wstążki, piórka i do dzieła.

Choć sklepy kuszą gotowymi pudełkami, nic nie zrobi takiego wrażenia jak opakowanie, które wymyślimy sami. Poza tym robótki ręczne to wielka frajda. Dla nas, dla dzieciaków i obdarowanego. A czasem wystarczy niewiele: pudełko, które zostało po jakichś zakupach, ładny papier, kilka kolorowych wstążek, garść koralików.

Jak zapakować prezent, żeby było elegancko? Można przyczepić do karnetu porcelanową gwiazdkę, drewnianą figurkę, gałązkę głogu z ozdobnymi koralami albo „kiść” bombek.

reklama

Coś bardziej pomysłowego? Zwykły szary papier możemy ozdobić samoprzylepnymi kolorowymi taśmami czy stempelkami. Sprawdzą się nawet plastikowe kubki (zabawnie pomalowane, wyłożone bibułą) i gumki recepturki (jedna obok drugiej ciekawie przytrzymają wieczko pudełka).

Ma być intrygująco? Zapakujmy prezent na cebulkę. Wkładamy pudełko do pudełka i tak okazuje się, że w dużym pakunku kryje się mały podarek: bilet na koncert, kupon na zakupy, pierścionek. Bo przecież w obdarowywaniu chodzi również o to, by zaskoczyć.

Zdjęcia: Ib Laursen, Westwing, materiały prasowe, Living4Media/Free, Shutterstock, GAP Photos, Jalag/East News, Picture Press/East News