Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Ozdoby choinkowe w ogrodzie

 
 

Ogród może być piękny niczym świąteczne drzewko. Zobacz naszą galerię pełną zimowych inspiracji!

ogród jak choinka

Łyse gałęzie ozdobisz resztkami iglaków, którymi okryłeś przed mrozem korzenie wrażliwych roślin. Zwiąż je w pęczki sznurkiem, przypnij małe twarde jabłko albo gałązkę z owocami rokitnika lub trzmieliny – ty masz ozdóbkę, a ptaki ulubione zimowe smakołyki.

Bombki i lampiony

Bombki, gwiazdki, dzowneczki i inne świecidełka rozświetlą każdy ogród i sprawią, że w czasie świąt będzie tu naprawdę klimatycznie. Lampiony i latarenki możesz ustawić na stoliku lub na schodach.

Szyszki do dekoracji

Szyszki możesz zbierać cały rok. Świerkowe, jodłowe i limbowe przywieziesz z gór, wejmutkowe znad morza, piniowe z Grecji czy Toskanii. Dodasz je np. do świątecznych wieńców, którymi ozdobisz ogród.

Dekoracje z suszonych owoców

Wystarczy pokrojone w plastry pomarańcze i jabłka potrzymać w piekarniku, a potem zawiesić na kolorowych tasiemkach. I masz wspaniałą ozdobę!

Dzika róża

Gałązki dzikiej róży są trwałe, a koralowy kolor zachowują znacznie dłużej niż kiście jarzębiny czy głogu, które brązowieją od mrozu. Jako dekoracja na zewnątrz mogą przetrwać aż do wiosny, pod warunkiem że nie zjedzą ich ptaki.Fotografie: Shutterstock, Stockfood/Free, Mak Media Agency, Gap Photos/ Flora Press

reklama
Weranda Country nr 1/2011