Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Stonogi

Stonogi.pl
 
 


Firma Stonogi.pl istnieje od roku 2007 i od samego początku, poza działalnością handlową, zajmuje się również organizacją warsztatów kreatywnych, przeznaczonych przede wszystkim dla osób dorosłych. Szczególny nacisk kładziemy na techniki decoupage, scrapbookingu i filcowania. Nasze warsztaty prowadzimy zarówno w siedzibie firmy, w Poznaniu na ulicy Pogodnej, jak i wyjazdowo – dla grup zorganizowanych w miejscach przez nie wskazanych oraz podczas organizowanych przez nas dorocznych weekendów plenerowych z cyklu „Babski weekend z decoupage” i „Kraft weekend ze Stonogami”. Na koncie mamy warsztaty w ramach poznańskich i bydgoskich edycji Festiwalu PROGRESSteron, w ramach Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu, a także liczne szkolenia dla osób bezrobotnych na zlecenie Urzędów Pracy. Posiadamy wpis do Rejestru Firm Szkoleniowych pod numerem 2.30/00171/2010. Szczególną pozycję w naszej stałej ofercie warsztatowej ma „Podstawowy kurs decoupage”.

W trakcie 3-godzinnych warsztatów, jego uczestnicy ozdabiają dwa przedmioty – drewnianą deseczkę lub wieszak oraz szklany talerz. Kurs ten w kompleksowy sposób wprowadza w tajniki decoupage, począwszy od absolutnych podstaw, poprzez różnice wynikające z ozdabiania przedmiotów wykonanych z różnych materiałów, a skończywszy na technikach postarzania takich jak przecierka shabby chic i spękania jednoskładnikowe. Od lat warsztat ten cieszy się olbrzymią popularnością, a dla większości jego uczestników stanowi udany początek wielkiej przygody z decoupage.

reklama

Poza kursem podstawowym w naszej stałej ofercie można znaleźć także inne warsztaty związane z tą techniką, w tym przeznaczone dla bardziej już zaawansowanych uczestników kursy cieniowania, ozdabiania świec i mydeł, właściwego stosowania spękań dwuskładnikowych, a także wykorzystania past strukturalnych i lakieru krystalicznego. Dużym zainteresowaniem cieszą się kursy sezonowe, w których trakcie ozdabiane są np. strusie jaja (wiosenna pisanka z cieniowaniami), a także bombki i ozdoby bożonarodzeniowe. Bardzo ciekawym sposobem na wzbogacenie warsztatu decoupage jest poznanie techniki złoceń, której uczymy na przykładzie ikony.

Drugą bardzo ważną gałęzią naszej oferty szkoleniowej jest scrapbooking, czyli rodzaj papieroplastyki, w dużym uproszczeniu polegający na ozdabianiu przedmiotów (najczęściej zdjęć i albumów ze zdjęciami, ale nie tylko!) za pomocą specjalnych papierów i rozmaitych do nich dodatków. Dodatków i narzędzi mających zastosowanie w scrapbookingu jest tak dużo, że nie sposób tu o tym napisać. Technika ta, która przywędrowała do Polski z USA bardzo niedawno, przeżywa obecnie w naszym kraju niezwykle dynamiczny rozwój. W Stonogach wprowadzamy w podstawy scrapbookingu od samego początku naszej działalności. Na naszych warsztatach ozdabiamy nie tylko pojedyncze zdjęcia, ale i całe albumy (tworzone od podstaw, za pomocą tekturowych baz), a także przepiśniki kuchenne, kalendarze i notesy.

Niezmiennie dużą popularnością cieszą się kursy, podczas których wykonujemy kartki okolicznościowe np. wielkanocne lub bożonarodzeniowe. Na wszystkich naszych warsztatach scrapbookingu wykorzystujemy oryginalne papiery i akcesoria do scrapbookingu renomowanych producentów amerykańskich i polskich, a także szeroką paletę narzędzi: gilotyny do papieru, dziurkacze ozdobne, bindownice i technik, np. embossing na gorąco. Uczymy jak w tej technice można kreatywnie wykorzystywać tzw. „śmieci”: resztki wstążeczek, guziki, skrawki gazet itp., a także... maszynę do szycia. W planach mamy wprowadzenie zaawansowanych kursów scrapbookingu, na których będzie można się zapoznać z całą paletą wyspecjalizowanych akcesoriów, takich jak mgiełki Glimmer Mist, tusze postarzające Distress, wykrojniki do wykorzystania ze specjalnymi maszynkami (np. Sizzix Big Shot) i in.

Ciekawym dodatkiem do innych technik kreatywnych lub samodzielnie stosowaną techniką np. przy samodzielnym wykonywaniu kartek pocztowych jest quilling – polegający na wykorzystaniu motywów wykonanych ze zwiniętych pasków papieru. Jako jedyni na rynku polskim proponujemy kursy quillingu, których uczestnicy, w cenie kursu, otrzymują pełen zestaw startowy do tej techniki. Na prowadzonych przez nas kursach używamy profesjonalnych pasków do quillingu, wykonanych z papieru bezkwasowego i bezdrzewnego, a więc zachowujących swój kolor nawet po upływie czasu.

Ostatnią dużą grupę organizowanych przez nas warsztatów stanowią kursy filcowania. Szczególnie godny polecenia wydaje się nam 4-godzinny „Podstawy kurs filcowania”, w czasie którego uczestnicy szkolenia opanowują zarówno filcowanie na mokro jak i na sucho (wg naszej wiedzy jedyny taki kurs w Poznaniu!). Inne nasze propozycje to filcowane kwiaty, etui na komórkę lub okulary, filcowa biżuteria („Zdolne kobiety filcują na okrągło”) oraz sezonowe, przedświąteczne bombki filcowane na sucho.

Poza wymienionymi technikami, w które wprowadzają nasze instruktorki, prowadzimy również współpracę z gościnnie pojawiającymi się u nas, najlepszymi w swoich dziedzinach instruktorami, pochodzącymi z całej Polski. Przykładem takiej współpracy mogą być kursy biżuterii sutaszowej, na które zapraszamy już 1-2 października.

Wszystkie przedmioty wykonane na naszych warsztatach stają się po ich zakończeniu własnością osoby, która je wykonała. Dla tych, którym trudno się wkomponować w przygotowany przez nas harmonogram warsztatów, istnieje możliwość umówienia się na warsztaty indywidualne w bardziej dogodnym terminie. Wszystkich, których zainteresowała nasza oferta zapraszamy do Poznania, na ulicę Pogodną 38/2.

Z pełną ofertą naszych warsztatów można zapoznać się również na stronach internetowych:  www.stonogi.pl  www.warsztaty.stonogi.pl

Serdecznie zapraszamy!