Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Do szafy i szuflady

Do szafy i szuflady
 
 


Woreczek pachnący łąką

Wycięte z papieru koło o średnicy 30 centymetrów przyłóż do tkaniny (lnianej lub bawełnianej) i przyczep szpilkami. Nożyczkami wytnij w niej pożądany kształt. Końcówki materiału obszyj tasiemką, by się nie strzępiły. Na środek nasyp ziołowej mieszanki (lawendy, pysznogłówki, płatków róż, mięty, marzanny), zwiąż gumką i gotowe. Taki woreczek możesz włożyć do szafy.

Perfumowanie ubrań i bielizny

Aby ubrania ładnie pachniały, możesz przygotować ziołowy wywar do ich płukania, nadaje się nawet  do pralki automatycznej. Zioła (dobry będzie rozmaryn z lawendą) gotuj w niewielkiej ilości wody na małym ogniu pod przykryciem. Po 15 minutach wywar dokładnie przecedź i dodaj do ostatniego płukania  ubrań, bielizny stołowej, pościelowej lub ręczników.

reklama

Poduszka na dobrą energię

We wsypie z cienkiego płótna umieść zioła: złocień, lawendę, rozmaryn z kawałeczkami suszonej skórki cytryny. Włóż ją do poszewki – uszyj ją sama albo wykorzystaj tę, którą już masz. Pachnącą poduszeczkę możesz przewiesić na tasiemce przez kanapę. Pocierana głową będzie pięknie pachnieć. Zapach cytryny cię ożywi.  


Tekst: Renata Barańska
Fotografie: Galeria Oranżeria, Stockfood, Corbis, Archiwum

Weranda Country nr 3/2008