Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Ptaszki na gałązkę

Choinkowe ozdoby Samodzielnie robione choinkowe dekoracje.
 
 


Z piórek, piernika, a może z papieru? Każdy z tych ptaszków jest piękny – i każdego możecie sami zrobić. Najłatwiej i najszybciej jednak wyciąć i skleić papierowego, i koniecznie powiesić w wigilię na gałązce. Na dobry rok!

1. Choinkowy ptaszek – powiedzmy sikorka – jest wyjątkowo niekłopotliwy. Potrzebujesz dwóch arkuszy kolorowego brystolu, złotej nitki, ozdobnych naklejek, nożyczek i flamastra.

2. Najważniejsza część pracy to zaprojektowanie wzoru ptaszka i skrzydełek. Najlepiej zrobić szablon z białego papieru i odrysowywać go na brystolu. Teraz wycinanie – niewielkimi nożyczkami kosmetycznymi – i pionowe nacięcie skrzydełek od dołu, żeby można było nałożyć je na korpus ptaszka.

reklama

3. Na koniec dekoracje. Można ptaszka okleić dowolnie, ale małe brylanciki lub gwiazdeczki ładnie z oddali połyskują, więc w takim garniturze będzie wyglądał odświętnie, jak trzeba. Jeszcze tylko złota nitka i już możecie wieszać swoje dzieło.


Fotografie: Jacek Kucharczyk, Mak Media/Flora Press

Do aranżacji wykorzystano: pierzaste ptaszki z Almi Decor, koronki Broni Fiedor z Koniakowa i Krystyny Borusiak z Istebnej, pierniki z www.piernikarnia.pl oraz www.tebe.sklepy24h.pl, ceramiczne gwiazdki Agaty Wiślińskiej

Weranda Country nr 1/2010