Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Pomysły na pisanki bez barwienia i malowania

Do stworzenia tych lekkich jak piórko pisanek wystarczył transparentny klej i dobry pomysł.
 
 

CHWYĆ ZA FLAMASTER


Przed przygotowaniem pisanek nie musisz szykować barwników, ochronnych rękawiczek, papierowych ręczników ani gazet. Wystarczą wydmuszki lub jaja ugotowane na twardo, flamastry i gotowość powrotu do wspomnień z dzieciństwa. Spokojnie, do ozdabiania pisanek markerami nie są konieczne umiejętności stawiania prostych kresek. Chodzi raczej o jak najmniej skomplikowane desenie.

Rysuj trójkąty, stawiaj kropki, kreśl poziome i pionowe linie, kręć kółka. Zachowaj równe odstępy. Całość można urozmaicić kolorami, które zaznaczą akcenty rytmu całego wzoru. Kolorowe desenie sprawdzą się na białych i beżowych wydmuszkach. Czarnym flamastrem najlepiej kreślić tylko na białym!

reklama

ZABAWA W WYKLEJANKI


Technikę zdobienia jaj flamastrem dobrze połączyć z wyklejankami. W galerii zdjęć znajdziesz pomysły na to, jak zamienić wydmuszki w urocze projekty, np. śpiącego jednorożca z przyklejonym złotym rogiem albo zajączki z papierowymi lub rozmarynowymi uszami. Po dodatkowym przyozdobieniu pisanek drobnymi kwiatami, można je ożywiać, dorysowując im oczka, buźki i uśmiechy.

Do ozdabiania wydmuszek-wyklejanek można użyć wydrukowanych szablonów (jak chociażby strojne wąsy, które na pisankach będą wyglądać wyjątkowo zabawnie), ale i przepiórczych piór, wstążek i skrawków materiału.

WYDMUSZKA W OPAKOWANIU


Najprostrzy sposób na udekorowanie pisanek wielkanocnych, to ten, do którego nie potrzebny nam ani flamaster, ani klej. Wystarczy owinąć wydmuszki foliami o metalicznym wykończeniu (złotym, srebrnym lub kolorowym), które można kupić w arkuszach, w wybranych pasmanteriach, sklepach plastycznych i sklepach z akcesoriami do scrapbookingu oraz decoupage'u.

Wielkanocne jaja można również ozdabiać, pakując je w sposób dosłowny. Przy użyciu szarego papieru związanego sznurkiem pakowym można zamienić wydmuszkę w wielkanocnego zajączka. Sznurek przyda nam się do przywiązania do wydmuszek drobnych, pojedynczych kwiatków. Prostota, surowość i naturalność takich ozdób wpisuje się w modny styl skandynawski.

Teskt: Alicja Szulczyk
Zdjęcia: Shutterstock