Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Przenosimy obiad do ogrodu: 15 pomysłów na stoły drewniane

15 pomysłów na stoły drewniane ogrodowe
 
 

Warto korzystać z dobrej pogody nie tylko w weekendy. Świeże powietrze wzmaga apetyt, a żaden posiłek nie smakuje jak ten w ogrodzie w najmilszym towarzystwie. Dlatego przenosimy obiad do ogrodu! Jeśli szukacie inspiracji – zapraszamy do galerii po 15 pomysłów na stoły drewniane ogrodowe.
 

Praktycznie: stoły drewniane rozkładane
 

Jeśli na co dzień nie potrzebujemy wielkiej ławy, najlepszym rozwiązaniem okaże się drewniany stół rozkładany. Będzie idealny na popołudniowe kawy w tygodniu. Gdy w weekend przyjadą goście – blat w jedną chwilę przedłuży się podwójnie, a nawet potrójnie.

Jest kilka rodzajów ogrodowych stołów rozkładanych. Mogą być przedłużane dzięki dodatkowej wkładce, schowanej na co dzień u spodu. To rozwiązanie najczęściej spotyka się jednak w meblach przeznaczonych do użytkowania domowego, nie zewnętrznego. Stoły ogrodowe zazwyczaj mają opuszczane boki blatu, które szybko można podnieść.

Zaradnie: obrus na stół ogrodowy
 

Luźna konwencja kawy w ogrodzie nie wymaga nakładania obrusu. Gdy zapraszamy na obiad przyjaciół i rodzinę, warto pokusić się o dekorację. Należy przy tym pamiętać o okolicznościach, czyli nie wybierać tkanin sztywnych, nad wyraz zdobionych i eleganckich, ponieważ są one zarezerwowane na inne, wykwintne spotkania. Idealny obrus na stół ogrodowy jest uszyty z materiałów naturalnych, ekologicznych, nawiązujących wzornictwem do motywów ludowych lub roślinnych.
 

Wygodnie: kanapa w ogrodzie
 

Wielu z nas ceni sobie przyjemność wypoczynku po pracy na kanapie. Jeszcze więcej osób ucieszy się na myśl, że wymarzona sofa stoi nie w salonie, a przed domem wśród śpiewu ptaków. Taki mebel dosuwany do stołu to bardzo dobry pomysł. Musi jednak spełniać wymogi praktyczne: kanapa w ogrodzie powinna być odporna na działanie czynników zewnętrznych takich, jak słońce czy deszcz. Dobrze, by był to prosty stelaż z poduszkami i materacem, które w każdej chwili można schować w zadaszone miejsce.

Zapraszamy również do lektury: Przyjęcie w ogrodzie.

Tekst: KM
Zdjęcia:East News, Flora Press, Gap Photos, Living4media/Free, Shutterstock, Talking Tables, Pelargonium For Europe, Pixabay, Jeltje Janmaat, Pernilla Bergdahl, André Reuter /House Of Pictures, Rafał Lipski, Materiały Prasowe, Matteo Manduzio/Living4media

reklama