Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kolorowe astry marcinki – piękne, jesienne kwiaty

Kolorowe astry marcinki – piękne, jesienne kwiaty
 
 

Gdy inne kwiaty najlepsze dni mają już za sobą, one pojawiają się na rabatach. Purpurowe, fioletowe i niebieskie – kolorowe astry cieszą oczy do późnej jesieni.

Astry marcinki


Najbujniej kwitną tuż przed imieninami Marcina, dlatego są nazywane marcinkami. Nawet wrzosy powoli już przemijają, gdy wiele odmian astrów wciąż jeszcze rozwija barwne – fioletowe, białe i różowe kwiaty.

Gdzie sadzić astry: na tle ozdobnych traw i na bylinowych rabatach. Odpowiada im słoneczne stanowiskp, żyzna ziemia o lekko zasadowym odczynie.
 
Jak sadzić: najlepiej z sadzonek z podziału rozrośniętych kęp, nigdy z nasion. Jeśli kupisz je w szkółce, możesz je wsadzać praktycznie przez cały sezon (nawet tuż przed porą kwitnienia).
 
Jak pielęgnować astry: nie sprawią kłopotu w pielęgnacji. Podlewaj, kiedy doskwiera susza, od czasu do czasu zasil nawozem.
 
reklama
 

JEsienne Dekoracje z Kolorowych astrów


Cięte marcinki są bardzo wytrzymałe – postoją nawet dwa tygodnie. Zanim wstawisz je do wazonu lub flakonu, obcięte końcówki opal nad ogniem, by lepiej wchłaniały wodę. A zamiast odżywki wsyp do wazonu trochę cukru.

Na bukiet czy wianek wystarczą same astry – jest aż siedemset odmian w bajecznych kolorach, więc nie musisz już dodawać innych roślin.

Nasza rada: połącz różową, bujną odmianę ‘Fellowship’ z drobną ‘Snow Flurry’.

Tekst: Magdalena Burkiewicz, Łukasz Skop, autor bloga Bez-Ogródek

Zdjęcia i stylizacja: Walter Cimbal/Picture Press/East News

Weranda Country 9/2017