Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Kolorowe astry marcinki – piękne, jesienne kwiaty

Kolorowe astry marcinki – piękne, jesienne kwiaty
 
 

Gdy inne kwiaty najlepsze dni mają już za sobą, one pojawiają się na rabatach. Purpurowe, fioletowe i niebieskie – kolorowe astry cieszą oczy do późnej jesieni.

Astry marcinki


Najbujniej kwitną w październiku, tuż przed imieninami Marcina, dlatego są nazywane marcinkami. Nawet wrzosy powoli już przemijają, gdy wiele odmian astrów wciąż jeszcze rozwija barwne – fioletowe, białe i różowe kwiaty.

Gdzie sadzić astry: na tle ozdobnych traw i na bylinowych rabatach. Odpowiada im słoneczne stanowiskp, żyzna ziemia o lekko zasadowym odczynie.
 
Jak sadzić: najlepiej z sadzonek z podziału rozrośniętych kęp, nigdy z nasion. Jeśli kupisz je w szkółce, możesz je wsadzać praktycznie przez cały sezon (nawet tuż przed porą kwitnienia).
 
Jak pielęgnować astry: nie sprawią kłopotu w pielęgnacji. Podlewaj, kiedy doskwiera susza, od czasu do czasu zasil nawozem.
 
reklama
 

JEsienne Dekoracje z Kolorowych astrów


Cięte marcinki są bardzo wytrzymałe – postoją nawet dwa tygodnie. Zanim wstawisz je do wazonu lub flakonu, obcięte końcówki opal nad ogniem, by lepiej wchłaniały wodę. A zamiast odżywki wsyp do wazonu trochę cukru.

Na bukiet czy wianek wystarczą same astry – jest aż siedemset odmian w bajecznych kolorach, więc nie musisz już dodawać innych roślin.

Nasza rada: połącz różową, bujną odmianę ‘Fellowship’ z drobną ‘Snow Flurry’.

Tekst: Magdalena Burkiewicz, Łukasz Skop, autor bloga Bez-Ogródek

Zdjęcia i stylizacja: Walter Cimbal/Picture Press/East News

Weranda Country 9/2017

Zobacz również: