Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Gdzie Warszawa tonie w kwiatach i zieleni?

 
 

Zakończyła się właśnie jubileuszowa, 35. edycja konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Laureatów poznamy 16 września podczas uroczystej gali w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.„Warszawa w kwiatach i zieleni” to coroczny konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Do plebiscytu zgłosiło się w tym roku kilkaset mieszkańców. Jego uczestnicy to zarówno ci, dla których stanowi on rodzinną tradycję, jak i ci, którzy o inicjatywie dowiedzieli się dopiero w tym roku.
„Warszawa w kwiatach i zieleni” to coroczny konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Do plebiscytu zgłosiło się w tym roku kilkaset mieszkańców. Jego uczestnicy to zarówno ci, dla których stanowi on rodzinną tradycję, jak i ci, którzy o inicjatywie dowiedzieli się dopiero w tym roku.

Młodsze i starsze pokolenia udowodniły, że konkurs, który towarzyszy nam od 1939 roku wciąż nie traci na aktualności i jest ważny dla wszystkich warszawiaków. Bez względu na wiek czy doświadczenie ogrodnicze. Wyzwanie mógł podjąć każdy mieszkaniec Warszawy, instytucja działająca na terenie miasta, firma a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy.
Konkurs zamknie uroczysta Gala zaplanowana na 16 września w Parku Sowińskiego. Park ten został założony przez prezydenta Stefana Starzyńskiego, inicjatora konkursu, właśnie w ramach „Warszawy w kwiatach i zieleni”. Laureaci wyłaniani będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma i sąsiedzi.

Jak co roku przyznana będzie też Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręczy prezydent Warszawy. Wyróżnienia zostaną przyznane także przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. W sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.
 

Więcej informacji na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach  
reklama