Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Przyjęcie w ogrodzie – dekoracje kwitnące na stołach

Przyjęcie w ogrodzie – dekoracje kwitnące na stołach
 
 

Zaproś gości do ogrodu. Niech będzie sielsko: jasna zastawa, lniany obrus i mnóstwo kwiatów – w wazonach, słoikach, dzbankach i na talerzach. Przyjęcie w ogrodzie, dekoracje kwitnące na stołach to wielki atut lata! 
 

Serwetki w kwiatach
 

Wystarczy jedna gałązka albo rozwinięty kwiat i zwykły talerz będzie odświętnym nakryciem. Jeśli łodyżka jest za wiotka, usztywnij ją drucikiem i owiń wokół serwetki. Z tych grubszych ułożysz minibukieciki przewiązane wstążką lub sznureczkiem. Z hortensji odetnij kuliste baldachy i połóż na środku talerza. 
 

dekoracje na stół


Bukiety nie mogą być za wysokie, bo goście nie będą się widzieć. Jeśli wybierzesz lwie paszcze, koniecznie je przytnij. A może zamiast kwiatów w wazonie lepsza będzie plecionka z pachnących ziół i traw ułożona jak bieżnik? Co jakiś czas spryskaj ją wodą, to nie zwiędnie. Przy nakryciach ustaw róże w filiżankach albo w papierowym rożku.
 

Świeczniki DIY – sam zrobisz to najlepiej
 

Proste pomysły są najlepsze – biała papierowa torebka, a w niej słoiczek z wodą, to gotowy wazonik. Zanim nalejesz do niego trochę wody, nakap parafinę i przymocuj świeczkę. Odwrócony kieliszek też może robić za świecznik, tak samo jak salaterka z kwiatami – pośrodku wystarczy ustawić kubek lub miseczkę.
 

Desery na przyjęcie w ogrodzie
 

Przyjęcie w ogrodzie nie może obyć się bez sezonowego, świeżego deseru… Zobacz nasze przepisy kulinarne:

Deser lodowy z bezami,

Jagody w bezowe roladce,

Koktajl truskawkowy z kaszą jaglaną,

Lemoniada z miętą i ogórkiem.

Tekst: Joanna Zaguła
Zdjęcia: Picture Press/East News, Jalag Syndication/East News, Flora Press, Gap Photos, Shutterstock

reklama
Weranda Country 7/2017