Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Bratki - kolory wiosny

Bartki - kolory wiosny
 
 

Podobno ich nektar rozbudzi miłość od pierwszego wejrzenia. Ale żeby zakochać się w bratkach, nie trzeba żadnej magii. Wystarczy ładnie je ułożyć.


Przenośna rabatka

Do doniczek ustawionych w drewnianej skrzynce wsyp żwirek, przykryj go żyzną, lekko kwaśną ziemią, włóż do niej sadzonki oczyszczone z podwiędłych liści i kwiatów. Taką rabatką ozdobisz dowolne miejsce w ogrodzie.

Cięte bratki

Dla tych drobnych roślinek wybierz odpowiedni wazon. Pięknie wyglądają w małych, ale ciekawych buteleczkach lub w kolorowych, wysokich kieliszkach. Najlepiej jeśli ustawisz je w grupie,
po kilka albo nawet więcej. Mają wiele kolorów – wybierz ten, który lubisz, i zrób z nich stroik na serwetkę albo pływającą rabatkę w miseczce.

Bratki na zawsze?

Bujne sadzonki kwiatów wstaw do starych metalowych puszek i emaliowanych naczyń – będą malowniczo wyglądać. Możesz je układać w „żywe obrazy”, pamiętając, że lubią miejsca słoneczne albo lekko zacienione. Podlewaj bratkowe kompozycje regularnie, a raz na miesiąc podkarm nawozem. Gdy przekwitną, okryj podziurkowanym woreczkiem foliowym lub płóciennym zawiązane owoce – dzięki temu łatwiej zbierzesz nasiona.

Słodkie nasionka

Mrówki chętnie ci pomogą w roznoszeniu nasion bratków po ogrodzie, ale jeśli sama je zbierzesz i wysuszysz, ty zdecydujesz, gdzie zakwitną. Przechowuj je w papierowych torebkach i wysiej w czerwcu. Możesz je też zasuszyć w książce i przykleić na kartkę z okazji Dnia Matki!


Tekst: Joanna Zaguła  

Stylizacja i zdjęcia: Cornelia Weber/ living4media/free

reklama