Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Prezent na Dzień Matki – sprawdź symbolikę kwiatów, które chcesz dać ukochanej osobie

Prezent na Dzień Matki: symbolika kwiatów Tulipany - symbol ciepła.
 
 

Każdego roku 26 maja do kwiaciarni ustawiają się długie kolejki dzieci – również tych dorosłych, które chcą podziękować swoim mamom w dniu ich święta pięknym bukietem. Kwiaty to bardzo popularny prezent na Dzień Matki. Czy nie wypada dawać lilii, co oznaczają goździki i dlaczego większość kobiet lubi róże? Przedstawiamy symbolikę roślin.

Kwiaty doniczkowe na Dzień Matki

Agawa symbolizuje długowieczną miłość, dlatego jest idealnym wyborem na Dzień Matki. Odpowiednia okaże się również paproć. Uważa się, że reprezentuje ona szczerość i fascynację, w dodatku reaguje na złą energię w domu i ją pochłania (z tego powodu usycha, gdy wystawimy ją na promieniowanie telewizora). Fiołek alpejski to prośba o pamięć i zapewnienie, że ukochana osoba zawsze jest w naszych myślach. Czerwone różyczki z drobnymi pączkami oznaczają nigdy niekończące się młodość i piękność i są ładnym gestem również w stronę starszych kobiet.

Świeże kwiaty do bukietu

Co roku najpopularniejsze są bukiety z róż. Warto pamiętać, że każdy kolor coś sygnuje. Białe pąki to symbol czystego, niewinnego serca, czerwone – wyraz płomiennego uczucia i dlatego większość kobiet uwielbia dostawać kwiaty w tej barwie. Róże w odcieniach różu są ukłonem w stronę kobiet eleganckich i pełnych wdzięku.

Na prezent dobrze jest wręczać frezje czerwone – mówią o radości z obecności bliskiej osoby. Gerbery są wyrazem szacunku. Goździki kojarzą się wielu z okresem PRL-u, gdyż były częstym prezentem w nieśmiertelnym duecie z rajstopami. Te drobne kwiaty w kolorze czerwonym to dosłownie „dziękuję”, białe świadczą o klarownych uczuciach. Irysami manifestuje się podziw dla obdarowywanej. Zawsze wypada dać na prezent tulipany, które mają wyłącznie dobre wibracje, podobnie jak uniwersalny rumianek.

Jakich kwiatów nie wypada dawać w prezencie?

Przede wszystkim liczba kwiatów w bukiecie musi być nieparzysta – parzystą daje się wyłącznie na pogrzebie. Nie wypada wręczać lilii, ponieważ mają wydźwięk żałobny – już sam zapach może kojarzyć się jednoznacznie. Niezbyt trafnym wyborem są również kaktusy: ofiarowuje się je osobom, których się nie lubi.

Na koniec ważne podsumowanie: dobre kwiaty na prezent to oczywiście te, które najbardziej lubi Mama – to jej chcemy sprawić przyjemność i wtedy warto wszelkie stereotypy odłożyć między bajki.

Zapraszamy także do artykułu: Jak upleść wianek z kwiatów?

Tekst: KM
Zdjęcia: Pixabay

reklama