Stowarzyszenie Travois

Stowarzyszeniu Travois od początku istnienia był przypisywany jeden najważniejszy cel - rozwój oraz promocja sportu zaprzęgowego wśród lokalnych mieszkańców. Popularność ras zaprzegowych w naszym regionie powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się czy z psem można robić coś więcej niż tylko wyjść z nim na spacer. Jako miłośnicy psów zaprzegowych wzkazujemy odpowiednią drogę oraz zawsze służymy pomocą poprzez naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Chcemy by jak najwięcej osób zdawało sobie sprawę, że istnieją różne formy aktywności z psem….z psem, który tego ruchu tak potrzebuje. Oprócz tego prowadzimy działania na rzecz promocji świadomego posiadania psa, wspieramy działania szerzące wiedzę społeczną o roli wychowania zwierząt.

Organizowane przez nas co weekend treningi dają możliwość zapoznania się i z tym sportem oraz potwierdzają,  że trenowanie sportu zaprzęgowego to nie  katowanie psów dla własnej ambicji, ale coś bez czego te psy nie potrafia żyć w pełni szczęśliwe. Wystarczy przyjechać i spojrzeć z jakim zapałem i błyskiem w oczach starują te psy oraz jakie szczęśliwe są kiedy wracają na mete. Jeśli masz psa i chcesz by odkrył tą radość o której jeszcze nie ma pojęcia, serdecznie zapraszamy do nas na trening.

reklama

Oprócz samych treningów aktywnie uczestniczymy również w zawodach psich zaprzęgów organizowanych przez Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów. Wśród naszej kadry znajdują się osobistości z nielada osiągnięciami. Wśród klubowiczów mamy zarówno Mistrza Europy w średniodystansowych wyścigach psich zaprzęgów jak i Mistrzynie Europy w Bikejorinu Kobiet. W naszych kregach mamy dobrze rokującą młodzież, w którą chcemy inwestować i pomagać im zdobywać swoje pierwsze ważne tytuły.

Organizujemy dodatkowo pokazy oraz imprezy dla dzieci, na których to pokazujemy najłagodniejszą stronę naszych piesków oraz pozwalamy na zapoznanie  się z tym nietypowym jeszcze sportem. Razem z naszymi psami gościmy w przedszkolach, szkołach, na festynach oraz różnego typu imprezach rekreacyjnych i edukacyjnych.

Jest nam bliski los zwierząt, szczególnie psów zaprzęgowych ras północnych, które jako psy pierwotne mają silny instynkt, są trudne do wyszkolenia przez co często są bezdomne. Od zawsze pomagamy psom w potrzebie. Aktualnie współpracujemy i wspieramy Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom “SOS HUSKY” w organizacji. W statucie tego nowopowstającego stowarzyszenia jest m.in. propagowanie adopcji zwierząt ze schronisk, przeciwdziałanie niekontrolowanemu i nieodpowiedzialnemu rozmnażaniu zwierząt, oraz wszystkim osobom fizycznym i prawnym czerpiącym zyski kosztem zdrowia zwierząt, a także wszelkie działania mające na celu ograniczenie bezdomności u zwierząt, głównie psów rasy Siberian Husky.

www.travois.eu

Zobacz również