Półmaraton Św Mikołajów

Jak co roku w ramach organizowanej przez nas imprezy przeprowadzona zostanie akcja „Biegacze Dzieciom” w ramach której zbieramy podarunki i fanty dla dzieci z toruńskich domów dziecka oraz dzieci z patologicznych rodzin.

Nowością w tym roku jest możliwość zakupu dodatkowej koszulki technicznej zaprojektowanej specjalnie na ten bieg. Koszt takiej koszulki wynosi 40 zł, a zysk z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany dla potrzebujących dzieci. Aby zamówić taką koszulkę należy zaznaczyć specjalne pole w formularzu zgłoszeniowym.

Miło nam poinformować, iż jednym z głównych sponsorów Półmaratonu Św. Mikołajów w tym roku została firma Vitarade® fueled by Vitargo®. W biurze zawodów otwarte zostanie specjalne stanowisko firmy Vitarade®, gdzie będzie możliwość uzyskania bezpłatych porad od specjalistów ds. odżywienia i suplementacji.

Serdecznie zachęcamy do pobiegnięcia razem z nami w unikalnej mikołajowej atmosferze. Przyjedź do Torunia po swój dzwonek!

www.biegmikolajow.pl


O CZYM KAŻDY ZAWODNIK WIEDZIEĆ POWINIE

mapka trasy biegu tu

BIURO ZAWODÓW


znajduje się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Samochodowych (ul. Grunwaldzka 25B).

Biuro zawodów czynne będzie w sobotę od godziny 14.00 do 21.00 i w niedzielę od 07.00 do 10.45.

START

Start honorowy – start spod Pomnika Mikołaja Kopernika - godz. 10.55,

Start - ul. Chełmińskia przy placu teatralnym (vis-a-vis Teatru im. Horzycy) - godz. 11.00

ZAMKNIĘCIE METY 
- zamknięcie mety nastąpi o godz. 14:00.

LIMIT CZASU –
3 godziny.

TRASA – bieg odbywa się ulicami Torunia, Start odbywa się z toruńskiego Rynku Staromiejskiego (vis-a-vis teatru im. Horzycy) trasa prowadzi następnie ulicą Chełmińską w kierunku Wrzosów, zalesionymi toruńskimi duktami w kierunku UMK. Meta znajduje się na stadionie MOSIR, ul. Bema 23/29. (widok trasy na załączonej mapce) Trasa nie posiada atestu PZLA.

PAKIET STARTOWY – zawierający: czapeczkę św. Mikołaja, szalik, koszulkę, żele oraz produkty Vitarade, torbę do szatni, numer startowy, chip i agrafki do odbioru w BIURZE ZAWODÓW ul. Grunwaldzka 25B, 87-100 Toruń, w sobotę 3. grudnia od 14.00 – 21.00 i w niedzielę 4. grudnia od 7.00 – 10.45.

POSIŁEK REGENERACYJNY PO BIEGU
–  po biegu na wszystkich zawodników na linii mety czekać będzie  grochówka, napój lub piwo (DLA OSÓB PEŁNOLETNICH), kawa, herbata, drożdżówka, wiejski chleb ze smalcem.

NOCLEGI

nieodpłatny nocleg z soboty (3 grudnia) na niedzielę (4 grudnia) w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej Nr 13 (ul. Krasińskiego 45/47, 87-100 Toruń) - Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego osoby chętne prosimy o wcześniejsze zapisywanie się drogą mailową na adres: biuro@biegmikolajow.pl. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

polecane przez Półmaraton św. Mikołajów Hotele, w których uczestnicy biegu mogą liczyć na specjalne traktowanie, m.in. wydłużenie doby hotelowej.

Hotel Etap, ul. ks Jerzego Popiełuszki 2a, 87-100 Toruń, tel. (+48) 56 657 60 01  

Fort IV, ul. Chrobrego 86, 87-100 Toruń, tel. (+48 56) 655 82 36

Hotel B&B, ul. Leona Szumana 8, 87-100 Toruń, tel. (+48 56) 621 81 00

SZATNIA – Szatnia znajdować się będzie w odrębnym pomieszczeniu na terenie biura zawodów, rzeczy osobiste należy zapakować w torbę foliową i zdeponować w Biurze Zawodów ul. Grunwaldzka 25B, 87-100 Toruń lub w „autobusie szatni”. Rzeczy zostaną następnie przewiezione na linię mety.

TOALETY – będą ustawione za linią startu na ul. Franciszkańskiej, oraz na mecie (stadion MOSIR, ul. Bema 23/29)

PRYSZNIC NA LINII METY – 16 stanowisk prysznicowych, będzie dostępnych dla chętnych na linii mety na stadionie miejskim oraz bezpośrednio przy stadionie na hali Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego VII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu.

PUNKT MEDYCZNY – na mecie będą służby medyczne, ratownicy medyczni na każdym punkcie odświeżania

DEKORACJA - dekoracja zawodników, oraz wręczanie nagród i wyróżnień rozpocznie się o godz. 14.30 – 16.00 na hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego VII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu.

Zobacz również