Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Prosto z kuchni dla urody

Prosto z kuchni dla urody Zdjęcie 4/6 fot.mat. tołpa  
 
 

Trend na kosmetyki ze składnikami kojarzącymi się  z pożywieniem coraz bardziej się rozwija. Zapewne ze względu na pozytywne skojarzenia składników, ale też ich bezpieczeństwo stosowania.

Odpowiedzią na ten „supertrend” jest tołpa:® green oils. To połączenie delikatności naturalnych olejków ze skutecznością superfoods i receptury bazujące na naturalnych składnikach, bezpiecznych dla skóry wrażliwej. Pośród wielu ciekawych super składników wybrano m.in. różę stulistną, by stworzyć wzmacniający krem na naczynka.

Rosa centifolia, to krzew o wysokości 0,5 – 1 metra. Kwiatem jest duża, pięknie pachnąca róża o purpurowych płatkach. Wywodzi się z Kaukazu, a uprawiana jest w rejonach wybrzeża śródziemnomorskiego o umiarkowanym klimacie: Syria, Liban, Maroko, a także w rejonie Grasse we Francji.

Zbiór róży to szczególnie delikatna operacja. Zbiera się ją przed otwarciem kwiatu, tak, by nie doszło do rozłączenia płatków. Robi się to o świcie, kwiat po kwiecie, najszybciej, jak to możliwe. Bo o tej porze jej właściwości są najcenniejsze. By uzyskać jeden kilogram ekstraktu, potrzeba aż pięć ton kwiatów i to zbieranych ręcznie każdego dnia. 

PŁATKI RÓŻY I OLEJ SŁONECZNIKOWY
 

Płatki róży nasącza się olejem słonecznikowym, a tak otrzymany ekstrakt dodaje się do kosmetyków, które - dzięki obecności róży stulistnej - wzmacniają naczynka krwionośne i zmniejszają zaczerwienienia. To dlatego nasz krem tołpa:® green oils, naczynka łagodzi podrażnienia i eliminuje uczucie ściągnięcia oraz wzmacnia osłabione naczynka. Nawilża i regeneruje, wyrównuje koloryt skóry i delikatnie maskuje zaczerwienienia, dzięki zawartości naturalnego, zielonego barwnika. Działa antyoksydacyjnie, chroniąc przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

W tych produktach nie znajdziecie alergenów, SLS-u, silikonów, oleju parafinowego, parabenów i donorów formaldehydu. Marka dba o to, by dobrze odżywiona skóra mogła spać spokojnie.

reklama


Skuteczność działania linii tołpa:® green oils, została potwierdzona w badaniach dermatologicznych w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 

Artykuł sponsorowany